جلسه مشورتی جهت‌گیری‌های آینده دانشگاه با هیئت‌مدیره مجمع صنفی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، به‌منظور نظرخواهی و مشارکت دانشگاهیان در تعیین مسیر آینده دانشگاه، جلسه مشورتی جهت‌گیری‌های آینده دانشگاه با حضور دکتر کیوانفر، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع و هیئت‌مدیره مجمع صنفی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر کیوانفر، ضمن تبیین جایگاه و مأموریت معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع، به دلایل و ضرورت چابک سازی و بازنگری در برنامه‌های سند راهبردی دانشگاه اشاره کردند. در ادامه نیز جهت‌گیری‌های آینده دانشگاه را که حاصل بررسی منابع و اسناد فرادستی و جلسات متعدد با متخصصان داخل و خارج دانشگاه است به شرح زیر معرفی کردند.

 1- مسئولیت‌پذیری اجتماعی دانشگاه (University Social Responsibility)

2- بین‌المللی سازی دانشگاه (University Internationalization)

3- ارتقا رتبه دانشگاه در نظام‌های رتبه‌بندی جهانی (Promoting University Ranking)

اعضای هیئت‌مدیره مجمع صنفی اعضای هیئت‌علمی با استقبال از طرح موضوع در هیئت‌مدیره، نظرات خود را نسبت به جهت‌گیری‌های احصا شده بیان نمودند و با توجه به اهمیت موضوع، پیشنهاد برگزاری و طرح آن را در جلسه‌ای با حضور اعضای مجمع صنفی اعضای هیئت‌علمی ارائه نمودند.

در پایان نیز دکتر کیوانفر ضمن استقبال از پیشنهاد ارائه‌شده، تأکید نمودند که با توجه به نقش دانشگاه در حوزه اندیشه و تأثیرگذاری اجتماعی و لزوم مشارکت تمامی ارکان دانشگاه برای تعیین مسیر حرکت آینده دانشگاه، به برنامه‌های این معاونت نسبت برگزاری جلسات با سایر تشکل‌ها اشاره کردند و فرمودند که جلسه مزبور به‌زودی برگزار خواهد شد.

در همین راستا معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه از تمامی اعضای هیئت‌علمی، مدیران و کارشناسان محترم دانشگاه دعوت به عمل می‌آورد تا نظرات خود را نسبت به جهت‌گیری‌های احصا شده به این معاونت ارسال نمایند. این نظرات می‌تواند به هریک از روش‌های زیر انجام پذیرد:

  • اتوماسیون اداری
  • ایمیل معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع به آدرس vpb@um.ac.ir
  • سامانه تصمیم‌یار (پورتال پویا- معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع- تحول سازمانی- تصمیم‌یار- مشارکت در تصمیم‌های‌سازمانی)

آخرین اخبار