برگزاری کارگاه خوشنویسی برای مدرسه تابستانی مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، کارگاه خوشنویسی با حضور 50 تن از فارسی آموزان لبنانی شرکت کننده در مدرسه تابستانی مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری کانون هنرهای تجسمی دانشگاه روز شنبه 2 شهریورماه 98 برگزار شد.

در این مراسم مدرسان مرکز فردوسی، دکتر جعفر چهارمحالی، مهندس پرسا، مهدی ییلاقی و امیرعلی برومند، طبق درخواست فارسی آموزان، آیات و احادیث و اشعار فارسی و اسامی زبان آموزان را با خط نستعلیق کتابت کردند.

دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه ضمن بازدید این کارگاه، از استقبال زبان آموزان لبنانی اظهار خرسندی کرد و دکتر حسن عطوی، مدیر مرکز آموزش زبان فارسی کشور لبنان نیز ضمن تقدیر از این برنامه، هنر خوشنویسی را هنر فاخر برشمرد و تأثیر این هنر را در آموزش زبان فارسی بسیار مثبت و سازنده دانست. در پایان این کارگاه یک اثر خوشنویسی به دکتر حسن عطوی از آثار کتابت شده، اهدا شد.

لازم به ذکر است اولین برنامه اجرای زنده خوشنویسی برای زبان آموزان مدرسه تابستانی در تاریخ چهارشنبه 26 تیرماه 98 در مجتمع کانون‌های فرهنگی هنری دانشگاه با استقبال فارسی آموزان کشور لبنان برگزار شد.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه