برگزاری کارگاه آینده پژوهی در راستای تدوین دومین برنامه راهبردی دانشگاه

ارسال شده در تاریخ :

در راستای تدوین دومین برنامه راهبردی دانشگاه فردوسی مشهد و با هدف شناسایی عوامل اثرگذار بر آینده دانشگاه و پیشران­های کلیدی، کارگاه آینده ­پژوهی با حضور بیش از 60 نفر از مدیران، اعضای هیات علمی و کارشناسان دانشگاه در روز پنجشنبه 12 دی­ماه 1398 از ساعت 8 الی 17 در دو نوبت صبح و عصر برگزار گردید.

در ابتدای کارگاه دکتر مهارتی، دبیر شورای راهبردی دانشگاه پس از خوش­ آمدگویی، توضیحاتی را در خصوص مدل دومین برنامه راهبردی و جایگاه آینده ­پژوهی در مدل ارائه داد.

سپس دکتر کافی، رئیس دانشگاه در خصوص اهمیت برنامه ریزی و لزوم توجه به آینده سخن گفت و تشکیل چنین جلساتی را به صورت کارگاهی و مشارکتی بسیار ارزشمند و مفید دانست.

کارگاه ­ها با توضیحات دکتر ذوالفقارزاده عضو هیات علمی دانشگاه تهران (مشاور آینده ­پژوهی تدوین دومین برنامه) در خصوص آینده ­پژوهی، پیشران­های کلیدی و سناریو نویسی آغاز و شرکت­ کنندگان در قالب 10 گروه پس از احصای عوامل اثرگذار برآینده دانشگاه، امتیازدهی عوامل و پس از انتخاب دو عامل اثرگذار، سناریوهای پیشنهادی خود را توسط سر گروه ها ارایه نمودند.

در پایان دکتر رحیم ­نیا، معاون برنامه ­ریزی و توسعه منابع دانشگاه با تشکر از همراهی و تعامل خوب شرکت کنندگان در برگزاری کارگاه آینده­ پژوهی، نسبت به تدوین دقیق و اثر گذار دومین برنامه راهبردی ابراز امیدواری نمود.

98101504

98101505

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه