برگزاری کارگاه آموزشی سلامت ایمنی و محیط زیست در دانشگاه فردوسی مشهد با حضور مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان

ارسال شده در تاریخ :

کارگاه آموزشی سلامت ایمنی و محیط زیست با حضور دکتر نعیمی مدیرکل  دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان، دکتر سید حسن سید موسوی مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی و خانم دکتر پاسالار رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه فردوسی مشهد همچنین کارشناسان این حوزه از دانشگاه های منطقه چهار و نه وزارت علوم روز سه شنبه 24 خرداد ماه 1401 در سالن شورای مرکز مشاوره و توانمند سازی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه، در ابتدای این مراسم دکتر سید موسوی مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه ضمن خیر مقدم به میهمانان اظهار نمود: وظیفه حوزه معاونت دانشجویی بدلیل ارتباط  زیاد و نزدیک با دانشجویان خیلی سنگین است و در ادامه افزود: امیدوارم این کارگاه آموزشی بتواند هماهنگی بین دانشگاه های منطقه در کمک به دانشجویان را افزایش دهد.

در ادامه دکتر نعیمی مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در سخنان خود به این نکته اشاره نمود که معاونت دانشجویی قلب دانشگاه است زیرا در هر ساعت از شبانه روز باید در حال فعالیت در حوزه های مختلف بهداشت ، درمان و مداخله در بحران را بر عهده داشته باشند.

دکتر نعیمی افزود: این نشست ها کمک می‌کند تا سیاست های اجرایی، حمایت و نظارتی در ابعاد مختلف مورد برسی قرار گیرد و باید با هماهنگی های لازم بین مراکز سلامت ، مشاوره و درمان هم افزایی لازم ایجاد شود تا موضوع سلامت در همه ابعاد امکان ارتقاء داشته باشد.

وی به موضوع کمرنگ شدن کارکردهای خانواده و آموزش و پرورش در پرورش فرزندان اشاره و بیان کرد: اکنون وقتی دانشجو وارد دانشگاه می‌شود، رشد و توسعه لازم را فرا نگرفته و اکنون این وظیفه بر عهده نهاد دانشگاه قرار گرفته است.

مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: بر همین اساس دانشگاه نیز باید نگرش خود را در موضوع ابعاد مختلف سلامت تغییر دهد. بر همین اساس بازنگری آئین نامه مراکز مشاوره دانشگاه‌ها به تازگی تمام شده و به زودی از سوی وزیر علوم تحقیقات و فناوری ابلاغ خواهد شد و ادامه داد: در این تغییر، به جای درمان به حوزه پیشگیری توجه ویژه‌ای شده است و مهارت‌هایی که به دلایل مختلف قبل از دانشگاه آموزش داده نشده است با رویکرد جدید به دانشجویان آموزش داده شود تا در مسیر آینده زندگی فرد نیز تاثیر مثبت خود را بگذارد.

نعیمی گفت دانشجویان مشکلی در فراگیری دانش ندارند ولی بین دانش فراگرفته و رفتار مبتنی بر دانش ،خلاء قابل توجه ای وجود دارد که باید برای آن راهکاری ایجاد شود.

لازم به ذکر است پیش از سخنان دکتر نعیمی مدیرکل مرکز مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان خانم دکتر پاسالار رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خیر مقدم به میهمانان ضمن معرفی و شرح وظایف مرکز بهداشت و درمان دانشگاه به عملکرد این مرکز در دوران قبل از کرونا و دوران کرونا پرداخت و برنامه های مرکز  بهداشت و درمان دانشگاه در دوران پسا کرونا اشاره نمود.

کارگاه آموزشی سلامت ایمنی و محیط زیست در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی  روزهای سه شنبه و چهارشنبه 24 و 25  خرداد ماه به منظور بررسی شیوه نامه اجرایی و پیاده سازی نظام سلامت ایمنی و محیط زیست  در دانشگاه، ارزیابی عملی در سلامت ایمنی و محیط زیست  و بیان مشکلات و راه حل های آن در دانشگاه برگزار می شود.

 salamat14012

salamat14013

salamat14014

salamat14015

salamat14016

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه