برگزاری پنجمین آزمون سامفا در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، پنجمین آزمون سنجش استانداردهای مهارت های زبان فارسی ( سامفا) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز جمعه، 15 شهریور ماه سال 98 با حضور 41 داوطلب از کشورهای عراق و نیجریه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .

در این آزمون دکتر عبدالحمید علیزاده، مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن بازدید از روند برگزاری آزمون در نشستی با دکتر محمد تقوی، رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر زینب موذن زاده، رئیس اداره دانشجویان بین الملل دانشگاه، درباره فعالیت های مرکز فردوسی و برنامه های آینده وزارت در خصوص دانشجویان بورسیه و برگزاری آزمون های زبان فارسی گفتگو کرد.

شرکت کنندگان این آزمون در دو نوبت صبح و عصر به سوالات آکادمیک در گروه های چهارگانه مهندسی، پزشکی، علوم انسانی و علوم اجتماعی در مهارت های شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری پاسخ دادند.

گفتنی است این آزمون به صورت همزمان علاوه بر دانشگاه فردوسی مشهد در مراکز زبان فارسی دهخدا، سنندج و در خارج از کشور در عراق (نجف و اربیل)، لبنان (بیروت)، ترکیه (آنکارا)، سوریه ( دمشق) برگزار شد و داوطلبان پس از موفقیت در این آزمون از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش کشور گواهینامه دریافت خواهند کرد و مدرک این آزمون برای دانشجویان بورسیه الزامی است.

ارسال کننده خبر: شریعت پناه

sanfa98621

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه