برگزاری همایش دانش آموزی شهاب دانشگاه فردوسی مشهد - آشنایی با رشته های دانشگاهی ویژه داوطلبین آزمون سراسری سال 1397

ارسال شده در تاریخ :

برگزاری همایش دانش آموزی شهاب دانشگاه فردوسی مشهد - آشنایی با رشته های دانشگاهی ویژه داوطلبین آزمون سراسری سال 1397با همکاری دانشکده های مهندسی و علوم اداری و اقتصادی دانشگاه برگزار شد.

همایش دانش آموزی آشنایی با رشته های دانشگاهی و کمک به انتخاب رشته آگاهانه آنها  ویژه داوطلبین آزمون سراسری سال 1397در رشته های زیر مجموعه سه گروه  علوم پایه، مهندسی و علوم انسانی با تلاش گروه شناسایی و هدایت استعدادهای برتر(شهاب) دانشگاه فردوسی مشهد و همکاری دانشکده های مهندسی و علوم اداری و اقتصاد برگزار شد.

با توجه به اینکه در انتخاب رشته‌ی دانشگاهی، در نظر گرفتن علاقه‌مندی و توانمندی لازم در رشته مورد نظر می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت تحصیلی و شغلی آینده دانش آموزان داشته باشد، متاسفانه غالبا بدلیل عدم اگاهی کافی و گرایش کاذب به انتخاب رشته های خاص و محدود، این موضوع از سوی داوطلب و خانواده ها نادیده گرفته می شود.  در این راستا،  لزوم شرکت در همایش های انتخاب رشته و آشنایی جامع با رشته‌های دانشگاهی ضروری به نظر می‌رسد. به همین منظور گروه شناسائی و هدایت استعدادهای برتر دانشگاه فردوسی مشهد اقدام به برگزاری این همایش با معرفی رشته ها توسط اساتید برجسته دانشگاهی در حوزه های مختلف مهندسی، علوم انسانی و علوم پایه نمود.

همچنین با نگاه ویژه به استعدادهای برتر،  برگزاری نشست ویژه و مشاوره حضوری دانش آموزان برای داوطلبان حائز رتبه کشوری زیر 1000 با اعضای هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در نظر گرفته شده است  که این نشست در روز چهارشنبه 17 مرداد ماه در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

840327

840328

840329

آخرین اخبار