برگزاری همایش توجیهی آموزشی دانشجویان دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

همایش توجیهی آموزشی  دانشجویان جدید دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد با حضور هیات رئیسه دانشکده، اعضای هیات علمی و دانشجویان نو ورود این دانشکده مهندسی روز دوشنبه ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

دکتر پور رضا ریاست دانشکده مهندسی ، دکتر کدخدایان معاونت آموزشی و فرهنگی دانشکده مهندسی، حجت الاسلام طلابیگی معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، سرکار خانم هراتیان کارشناس و مسئول آموزش و ارتباطات کتابخانه مرکزی حضور داشتند که رئیس دانشکده مهندسی اظهار داشت: هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه فردوسی مشهد را با شعار خرد باید و دانش و راستی به شما تبریک می گویم و ورود شما را به دانشکده مهندسی گرامی می‌دارم. این دانشکده به عنوان پرافتخارترین دانشکده دانشگاه همواره پذیرای بهترین‌ها بوده و این بهترین‌ها همیشه پر افتخارترین بودند.

دکتر حمیدرضا پور‌رضا در خصوص افتخارت اخیر دانشکده مهندسی بیان نمود: کسب مقام اول المپیاد دانشجویی کشوری در رشته برق، کسب مقام دوم المپیاد دانشجویی کشوری در رشته متالورژی، کسب مقام نخست ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور در دانشگاه صنعتی شریف، کسب عنوان استاد نمونه کشور و استاد سرآمد کشور توسط برخی اساتید دانشکده مهندسی و ... که ما این موفقیت‌ها را مدیون دانشجویان پرتلاش، استادان برجسته و کارکنان دلسوز هستیم که همواره در تلاش‌اند تا دانشکده‌ای موفق را به نمایش بگذارند.

وی  در حوزه قدم گذاشتن دانشگاه فردوسی مشهد  در راه دانشگاه‌های نسل سوم را یاداور شد و اضافه کرد: تمرکز اصلی ضمن تاکید دانشگاه برای  تمرکز اصلی دانشگاه در سال‌های پیش رو عبارت‌اند از: ایفای مسئولیت اجتماعی با تمرکز بر دانشگاه علمی، بین‌المللی سازی دانشگاه، مدیریت مبتنی بر اصول راهبردی، که برای تحقق این‌ها نیازمند کمک شما هستیم. در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی از شما دعوت می‌کنم در هر فعالیتی که انجام می‌دهید نیم نگاهی هم به موضوعات زیست‌محیطی داشته باشید که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک با مشارکت شما بتوانیم برچسب دانشکده سبز را به خودمان اختصاص دهیم.

دکتر کدخدایان معاونت آموزشی و فرهنگی دانشکده مهندسی نیز  اظهار داشت: دانشکده مهندسی بالاترین آمار دانشجو را نسبت به دانشکده‌های دیگر دارد و همچنین هزاران فارغ‌التحصیل موفق در صنعت و جامعه داریم. قدر خودتان را بدانید و در این چهار سال غافل نشوید، اکثر دانشجویان مهندسی در ورود به دانشگاه با افت تحصیلی و بعضا مشروطی مواجه می‌شوند که در آینده تحصیلی باعث بروز مشکلاتی می‌شود، پس از همین ابتدای کار با عزمی راسخ ومصمم تلاش کنید.

دکتر مهران کدخدایان صحبت خود را با آرزوی موفقیت برای همه این گونه پایان داد: برای فعالیت‌های دانشجویی زمینه‌های متفاوت علمی، ورزشی، فرهنگی، سیاسی وجود دارد ولی شما درس را در اولویت خود قرار دهید.

 در ادامه حجت الاسلام طلابیگی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صحبت خود را با این سوال آغاز نمود: امروز توقع جامعه از دانشگاه چیست؟ همان طور که در راس هرم مازلو خودشکوفایی قرار دارد و انسان با خلاقیت و نوآوری کامل می‌شود، پس جامعه از دانشگاه توقع خلاقیت و نوآوری دارد. انشاالله دانشگاه بتواند با شکوفایی و خلاقیت روزافزون شما بیشتر از پیش در همه سطوح بدرخشد. ما نیز در نهاد در حوزه فلسفی و آزاد اندیشی بسیار منتظر ورود نیروهای جدید و همفکری‌های مفید آن‌ها هستیم، که بتوانیم خلاقیت فلسفی و مهندسی را در کنار یکدیگر رشد داده و شکوفا کنیم.

در ادامه از اعضای تیم برنده هفتمین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه، نفرات برتر المپیاد دانشجویی کشوری تجلیل شد.

پس از سخنان نمایندگان شورای صنفی، انجمن ها و مرکز اطلاع رسانی و کگتابخانه مرکزی دانشجویان از غرفه‌های تشکل‌های دانشجویی دانشگاه بازدید کردند.

844037

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه