برگزاری نشست هم‌اندیشی و تبادل‌نظر هیات نظارت بر تشکل‌های اسلامی و کمیته معین با فعالان تشکل‌های اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

نشست تبادل‌نظر اعضای هیات نظارت و کمیته معین دانشگاه با فعالان تشکل‌های اسلامی دانشجویان با حضور نمایندگان تشکل های جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان نواندیش، بسیج دانشجویی، سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و شورای صنفی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فاد، در این نشست که به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو و با حضور دو نماینده از طرف انجمن های علمی و کانون های فرهنگی در روز یکشنبه 16 آذرماه در سالن شورای مرکزی آموزشی و رفاهی شماره یک دانشگاه برگزار شد، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه و رئیس هیات نظارت، ضمن اظهار رضایت از حضور در جمع فعالان تشکل های دانشجویی دانشگاه و تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد شهدای 16 آذر اظهار داشت: هدف و ماموریت مشترک ما اعتلای نام و جایگاه دانشگاه فردوسی مشهد است.

دکتر کافی با اشاره به سوال یکی از دانشجویان بر لزوم هماهنگی و همراهی مدیریت فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه با مدیریت روابط عمومی برای اطلاع رسانی شایسته برنامه های تشکل ها تاکید کردند.

رئیس دانشگاه در مورد تامین منابع مالی فعالیت تشکل های دانشجویی در شرایط سخت پیش رو نیز اظهار کرد: تلاش حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه بر این است که این هزینه ها تامین و پرداخت شود و بنده هم از تشکل ها به طور ویژه حمایت می کنم.

دکتر حمید رضا طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی نیز با گرامیداشت نام و خاطره شهدای دانشجو در گفت: روز دانشجو روز بزرگی است و لزوم صیانت از این عظمت، وظیفه دانشجویان را سنگین تر می کند.

وی  افزود: ما وظیفه داریم از دانشجویان در دوران کرونا و پسا کرونا حمایت کنیم و در این راستا آمادگی داریم از نظرات و پیشنهادات شما فعالان دانشجویی استفاده کنیم.

معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه در ادامه افزود: این حوزه برای کمک به دانشجویان اقدام به بهینه سازی زیر ساخت امور فرهنگی، ایجاد نمایشگاه دائمی در پردیس دانشگاه، احداث تالار روباز و استقرار تلویزیون های تبلیغی در پردیس دانشگاه کرده است.

دکتر مهدی کرمانی مدیر فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه، نیز در سخنانی گزارشی از فعالیت های شورای معین هیات نظارت و توضیحاتی در مورد برنامه های انجام شده تشکل ها در سال 1398 و 1399 ارائه نمود.

شایان ‌ذکر است  در این نشست نمایندگان هر یک از تشکل‌ها  دیدگاه‌ها و مسائل خود در حوزه‌های فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه بیان کردند.

news9924021

news9924022

news9924023

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه