برگزاری نشست مجازی مدیران دانشجویی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی معاونت فاد، نشست مجازی مدیران دانشجویی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه 9 کشور پیرامون هم اندیشی در خصوص مشکلات و چالشهای پیش رو در خصوص بازگشایی دانشگاه ها در مهر ماه سال جاری روز چهارشنبه 13 مرداد ماه سال 1400 به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر حمید رضا طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن عرض خیر مقدم و تبریک اعیاد و تشکر از مدیران محترم برای حضور در این نشست اظهار نمود:

امیدوارم نتیجه  این جلسه راهنمای خوبی برای تصمیم گیری  مدیران در بازگشایی دانشگاه ها باشد و افزود: کرونا یک تجربه جدید برای دنیا، ایران و دانشگاه ها بوجود آورد و آرزومندیم شرایط بگونه ای فراهم بشود تا شاهد حضور دانشجویان در دانشگاه باشیم  و باید ابعاد مختلف بازگشایی از منظر دانشجویی و رفاه و سلامت دانشجویان به درستی بررسی شود.

معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار نمود: امیدوارم  واکسیناسیون دانشگاهیان هر چه سریع تر انجام شود تا بتوانیم با آمادگی کامل  شاهد بازگشایی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باشیم .

دکتر طاهری ادامه داد : همزمان با ویروس کرونا هزینه های دانشجویی از جمله هزینه اسکان پوشاک تغذیه و ...افزایش یافته است و فشار زیادی روی دانشجو و خانواده ها است و ما باید  شرایطی برای انان فراهم کنیم تا در قسمت هایی که در اختیار ما است با کمترین هزینه به تحصیل خود ادامه دهند و از آنجایی که دانشجویان مدت زیادی از دانشگاه ها دور بودند، ما با بازگشایی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با مسائل دانشجویی به شکل جدیدی روبرو هستیم از جمله نگرانی خانواده ها و نگرانی دانشجویان و مسائل معیشتی آنان و باید تا جایی که امکان دارد با برنامه ریزی مناسب نگرانی دانشجویان و خانواده آنان رفع شود.

وی افزود: می توان از امکانات دانشگاه در جهت تسهیل زندگی پسا کرونایی دانشجویان استفاده کرد و با برنامه ریزی مدیران دانشجویی می توان این موارد را برنامه ریزی نمود و افزود: در آستانه بازگشایی دانشگاه ها توصیه می شود آموزشهایی برای اعضای هیات علمی و  کارکنان صورت گیرد. و مقرر شد نتیجه نشست مدیران منطقه 9 کشور به جلسه معاونان دانشجویی دانشگاه ها منعکس گردد .

در ادامه این نشست مهندس ساقی مدیر اداره رفاه و  سلامت دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در مورد دغدغه های رفاه و سلامت دانشجویان سخنان خود را بیان نمود و سپس مدیران دانشجویی منطقه 9 کشور به هم اندیشی در مورد موارد مطرح شده پرداخت.

لازم به ذکر است در پابان این نشست مقرر شد کمیته های تخصصی برای بررسی کارشناسی مسائل بازگشایی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تشکیل شود و شیوه نامه های اجرایی اسکان و تغذیه دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی را تهیه نماید.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه