برگزاری مراسم اختتامیه مدرسه تابستانی فارسی آموزان لبنانی مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، مراسم پایانی مدرسه تابستانی فارسی آموزان لبنانی مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور 150 فارسی آموز لبنانی و مسئولان و برگزارکنندگان این دوره برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که روز شنبه 27 مردادماه 1397 در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، دکتر محمد تقوی، رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد، با اشاره به موفقیت این دوره یک‌ماهه، علاقه‌مندی فارسی آموزان را محرکی برای استادانشان دانست و از همکاری صمیمانه مربیان و همراهان این فارسی آموزان تشکر و قدردانی کرد.

وی با اشاره به نمرات بسیار خوبی که این فارسی آموزان در مدت این دوره کسب کرده‌اند، از مدرسان و همکاران و برگزارکنندگان آن قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد. پس‌ازاین هم شاهد برگزاری چنین دوره‌هایی در دانشگاه فردوسی مشهد باشیم.

سپس دکتر احسان قبول، مدیر همکاری‌های علمی- بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد زبان فارسی را زبان هنر و ادب و فرهنگ و به‌ویژه زبان علم و دانش هم دانست و ابراز امیدواری کرد با برگزاری این دوره فارسی آموزان بتوانند میان زبان علم و دانشگاه فردوسی مشهد ارتباط برقرار کنند و روزی دوباره برای ادامه تحصیل به این دانشگاه برگردند و باعث پیشرفت علم و دانش در کشور خودشان بشوند. دکتر قبول ابراز خرسندی کرد که این فارسی آموزان بتوانند سفیران خوبی برای ایران و مشهد و دانشگاه فردوسی مشهد باشند. وی در پایان از خانم امل ناصرالدین، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی مدارس المهدی لبنان، دکتر غالب، معاون موسسه تعلیم و تربیت اسلامی لبنان تشکر و قدردانی کرد.

در این مراسم چند تن از فارسی آموزان لبنانی به ارائه دکلمه‌ای درباره وطن و ایران پرداختند. بعدازآن دکتر غالب العلی، معاون موسسه تعلیم و تربیت اسلامی لبنان، ضمن تشکر از برگزارکنندگان این دوره، زبان فارسی را پلی میان دو ملت ایران و لبنان دانست و ابراز امیدواری کرد در پایان، این دوره توانسته باشد اهداف خود را محقق کنند و دانش آموزان ما بتوانند سطح زبانی خود را ارتقا دهند و از تمامی برگزارکنندگان این دوره به‌ویژه دکتر تقوی و دکتر قبول و دکتر زینب مؤذن‌زاده، رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد، برای برگزاری این دوره تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه این مراسم ابتدا به 20 نفر برتر این دوره یک‌ماهه تقدیرنامه و هدایایی اهداء شد سپس به تمام زبان آموزان گواهینامه پایان دوره اعطا شد. از دیگر برنامه‌های این مراسم، سرودخوانی در مدح پیامبر اکرم و امام علی (ع) و پخش نماهنگ فعالیت‌های این دوره بود.

ارسال‌کننده خبر: شریعت پناه

840384

 840385

840386

840387

840388

.

.

.

.

برای آگاهی از اخبار و رویدادهای دانشگاه فردوسی مشهد می توانید به پیام رسان های :
سروش:
http://Sapp.ir/fumsoroush

ایتا:
https://eitaa.com/ferdowsieum


مراجعه نمایید

آخرین اخبار