برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه فردوسی مشهد در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در روز شنبه 24 شهریورماه 1397 با حضور مسئولان دانشگاه و اعضای هیئت علمی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

حجه الاسلام و المسلمین صالحی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تسلیت ایام محرم و سوگواری شهادت مظلومانه سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و هفتاد و دو تن از یاران باوفای ایشان، سال تحصیلی جدید را به‌تمامی دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد بخصوص دانشجویان نو ورود دانشگاه تبریک  گفت.

وی در سخنان خود از حادثه عاشورا یادکرده و آن را مظهر اراده های عاشقانه امام حسین (ع) در برابر اراده های ظالمانه یزیدیان یادکرده و این حادثه و قیام بزرگ را درسی بزرگ برای بشریت خاطرنشان کرد و در ادامه افزود: دانشگاهیان با در دست داشتن پرچم علم و آگاهی و رسالت آموزشی خود مؤثرترین اراده ها و عملکردها را داشته و برای تقویت این اراده ها بایستی از به درون خود رجوع کنند و این اراده از درون و نهاد پاک انسان خودبه ‌خود جوشش می کند.

حجه الاسلام و المسلمین صالحی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اظهار نمود: امام حسین (ع) این مرد بزرگ تاریخ، الگوی بسیاری از شخصیت های برتر جهان از گاندی گرفته تا بسیاری از روشنفکران و مبارزان در برابر ظلم و استبداد بوده است. ایشان مظهر مردانگی در تاریخ بشریت بوده‌اند و گرمای عشق به این شخصیت تاریخ‌ساز در دل انسان‌های پیرو حق و حقیقت تمام نشدنی است.

دکتر پیش قدم معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این مراسم اظهار داشت: به نمایندگی از حوزه معاونت آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد سال جدید تحصیلی را به دانشجویان گرامی و همکاران محترم تبریک گفته و آرزوی موفقیت روزافزون در تمامی عرصه های علمی، تحقیقاتی، ورزشی را دارم و در ادامه سخنان خود از زحمات دکتر هاشمی معاون آموزشی پیشین دانشگاه به خاطر آماده سازی دانشجویان و کسب رتبه اول المپیاد علمی دانشجویی کشور و همچنین اعضای تیم المپیاد تقدیر کرد.

دکتر پیش قدم افزود: جامعه نیازمند آموزشی است که به سبب آن مشکلات اقتصادی و اجتماعی حل‌وفصل می شود به همین منظور طی همفکری های مستمر با اعضای هیئت علمی دانشگاه و عوامل مربوطه بسته ی آموزشی برای دانشگاه تدوین و آماده سازی شده است که تا ماه مهر ارائه خواهد شد. این خود به ایجاد گفتمان جدید در حوزه ی آموزشی کمک شایانی کرده و پیوند و تعادلی پایا بین آموزش و پژوهش برقرار می کند که البته همفکری و همدلی تمامی اعضای خانواده ی بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد را می طلبد.

معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد در پایان سخنان خود برای تمام دانشگاهیان در سال جدید تحصیلی آرزوی موفقیت و کامیابی کرد.

snew972

snew973

snew974

snew975

snew976

snew977

آخرین اخبار