برگزاری جلسه توجیهی دانشجویان نو ورود دانشکده منابع طبیعی و محیط‌زیست دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، جلسه توجیهی و معارفه دانشجویان پذیرفته‌شده در دانشکده منابع طبیعی و محیط‌زیست دانشگاه فردوسی مشهد با حضور مسئولان و مدیران گروه‌ها، کادر اداری و آموزشی دانشکده در تالار اجتماعات این دانشکده برگزار شد.

دکتر محمدتقی دستورانی رئیس دانشکده، ضمن خیر مقدم به دانشجویان جدید، ضرورت و اهمیت روزافزون رشته‌های منابع طبیعی را تشریح و به بیان برخی مشکلات محیط زیستی مبتلابه در شرایط فعلی کشور و رسالت دانشجویان در این زمینه پرداخت.

دکتر محمد فرزام معاون این دانشکده نیز در جمع دانشجویان پذیرفته‌شده، توضیحاتی در خصوص مقررات و آیین‌نامه‌های موجود در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی ارائه نمود و در ادامه مدیران گروه‌های آموزشی در خصوص اهمیت رشته‌های تحصیلی و معرفی رشته‌ها مطالبی را ارائه و اعضا هیئت‌علمی دانشکده به معرفی تخصص، علایق پژوهشی و درس‌های خود پرداختند.

در این مراسم حاج‌آقای سلیمانی نژاد امام جماعت دانشکده، سرکار خانم فرجامی از کتابخانه مرکزی و خانم دکتر پاسالار از مرکز بهداشت دانشگاه نیز سخنرانی کوتاهی در مورد فعالیت‌های این مراکز و لزوم مشارکت دانشجویان ایراد کردند.

در بخش‌های مختلف مراسم، کلیپ‌های معرفی از تشکل‌های دانشجویی شامل بسیج دانشجویی، انجمن علمی، شورای صنفی، کانون حس هفتم و جهاد دانشگاهی ارائه شد. شایان‌ذکر است که در سال تحصیلی جدید دانشکده منابع طبیعی و محیط‌زیست دانشگاه فردوسی مشهد در مقاطع کارشناسی رشته‌های مهندسی شیلات، مهندسی محیط‌زیست و مهندسی طبیعت و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم مرتع (اصلاح و احیا مرتع)، آبخیزداری (گرایش سیلاب و رودخانه و گرایش حفاظت خاک و آب)، مدیریت و کنترل بیابان، محیط‌زیست (گرایش تنوع زیستی و مدیریت زیستگاه‌ها) دانشجو پذیرش کرده است.

840592

840591

840593

آخرین اخبار