برگزاری برنامه روزی با آسمان در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به مناسبت هفته نجوم و به منظور آشنایی کارمندان و هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد با دانش شگفت انگیز نجوم و کیهان شناسی، گروهی از دانشجویان ارشد نجوم با همکاری انجمن علمی نجوم دانشگاه مراسمی با برنامه های متنوع برگزار کردند. این مراسم در روز سه شنبه مورخ 4 اردیبهشت ماه در دانشکده علوم با حضور هیئت علمی و کارمندان دانشگاه به همراه خانواده های محترم شان اجرا شد.

برنامه هایی که برای حضار در نظر گرفته شده بود و با استقبال گرم و پر شور شرکت کنندگان روبه رو شد بازدید از افلاک نما و هم چنین رصدخانه دانشگاه فردوسی مشهد و سخنرانی اساتید گروه نجوم، باب آشنایی خوبی برای مخاطبان و علاقه مندان با این دانشِ مهم و زیبا ایجاد کرد. در افلاک نما، حضار با کارکرد این محیط آشنا شدند و آسمان شب برای شان شبیه سازی شد.

در بخشی از همایش آقای مطیعی مسئول رصدخانه دانشگاه فردوسی مشهد سخنرانی خود را در خصوص اهمیت نجوم ایراد کرد و پس از آن آقای روشن درباره یکی از جدیدترین موضوعات دانش کیهان شناسی یعنی امواج گرانشی مطالبی عنوان نمود و در نهایت دکتر شهرام عباسی در خصوص شگفتی های کیهان سخنرانی نمود.

هم زمان با این مراسم، کودکان و نوجوانان در سالن دیگری در مسابقات نقاشی نجومی و هم چنین رقابت سیارات شرکت داشتند و به زودی نفرات برتر این مسابقه ها در کانال دانشگاه فردوسی اعلام خواهد شد و روش دریافت جایزه شان هم توضیح داده می شود.

پس از این بخش حضار به محوطه پشت دانشکده علوم رفتند تا در کنار رصدگران خبره و تلسکوپ هایشان به رصد ماه و سیارات بپردازند و در ادامه به رصدخانه دانشکده علوم رفتند تا از امکانات رصدخانه و هم چنین رصد آسمان بازدید کنند که در محل رصد خانه دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد آقای مطیعی توضیحاتی برای بازدید کنندگان ارائه نمود.

nj_97_2

nj_97_3

nj_97_4

nj_97_5

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه