برگزاری اولین سمینار استنباط شواهدی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، مراسم افتتاحیه اولین سمینار استنباط شواهدی و گرامیداشت زنده‌یاد استاد ناصر رضا ارقامی عضو هیئت‌علمی دانشکده علوم ریاضی، روز چهارشنبه 22 خردادماه 1398 در سالن همایش دکتر بزرگ نیا دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در آغاز مراسم، دکتر علیرضا سهیلی، رئیس دانشکده علوم ریاضی ضمن خیرمقدم به حضار، به تقدیر از مقام والای علمی و اخلاقی دکتر ارقامی پرداخت. سپس دکتر مهدی عمادی، دبیر سمینار ضمن ارائه آمار کلی مقالات شرکت داده در این سمینار، به هدف برگزاری سمینار اشاره کرد و همچنین از حامیان مالی و عوامل برگزارکننده سمینار قدردانی کرد.

در ادامه دکتر طاهری، دبیر علمی سمینار در مورد مراحل ترجمه کتاب شواهد آماری و همکاری و راهنمایی‌های زنده‌یاد دکتر ناصر رضا ارقامی درراه رسیدن به این مهم یادکرد.

وی ادامه داد: این سمینار دارای ۹ محور کلی است که این 9 محور عبارت‌اند از: نقش معیارهای اطلاع در اندازه‌گیری میزان شواهد، وجوه تفاوت و تشابه مکتب بیز و مکتب شواهدی، معیارهای پشتیبانی داده‌ها از فرضیه‌های آماری، اصل درستنمایی و قانون درستنمایی، اشتباهات رایج در استنباط آماری، اندازه‌گیری قوت شواهد آماری، قوانین استنباط شواهدی و الگوهای فکری در آمار.

در پایان مراسم افتتاحیه با حضور فرزند دکتر ارقامی از کتاب شواهد آماری و تمبر یادبود دکتر ارقامی رونمایی شد و یک نسخه از تمبر یادبود به فرزند ایشان و نسخه دیگر به مدیر گروه آمار دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد تقدیم شد.

843053

843054

843055

843056

843057

آخرین اخبار