برگزاری آزمون جامع زبان فارسی در مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد،  آزمون جامع زبان فارسی با حضور 126 تن از فارسی آموزان مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد در دو نوبت صبح و عصر در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این آزمون که در دو مرحله کتبی و شفاهی در روز پنجشنبه 25 مرداد ماه 97 در مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد انجام شد، فارسی آموزانی از کشورهای عراق، لبنان، سوریه، اندونزی و کانادا شرکت کردند. داوطلبان در این آزمون به سوالات مرتبط با چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خوانداری و نوشتاری پاسخ دادند.

پس از برگزاری این آزمون، نتایج آزمون بر روی سایت این مرکز قرار گرفت که 82 تن از داوطلبان نمره قبولی را کسب کردند. همچنین آقای محمد وفا از کشور عراق، آقای محمد نورس از کشور سوریه و خانم سارا رعد از کشور لبنان نفرات برتر این آزمون بودند.

یادآور می شود همزمان با این آزمون، آزمون جامع زبان فارسی با نظارت بخش واحد سنجش و ارزیابی مرکز فردوسی دانشگاه فردوسی مشهد ، در نجف عراق نیز برگزار شد که 30 داوطلب در آن شرکت داشتند. اغلب این داوطلبان پس از کسب موفقیت در این آزمون برای ادامه تحصیل به دانشکده های دانشگاه فردوسی مشهد معرفی می شوند.

ارسال کننده خبر: شریعت پناه

azmunmelall2

azmunmelall4

آخرین اخبار