برگزاری آئین دانش‌آموختگی دین‌پژوهان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه، بیست و پنجمین دوره آیین تجلیل از دانش آموختگان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر ضابط رئیس دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دادسرشت مدیر حوزه های علوم اسلامی کشور، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین صادقی مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مهدوی نسب رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاههای استان خراسان رضوی، دکتر سید حسین سید موسوی مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه و تعدادی از مسئولین دانشگاه فردوسی مشهد و مدیران اجرایی نهاد رهبری در دانشگاه های استان روز چهارشنبه  29 تیرماه 1401 در مسجد حضرت زهرا (س) پردیس دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین صادقی مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم ضمن خیر مقدم به میهمانان اظهار نمود: من از دانش پژوهان که در این مدت زحمت کشیدند و با تلاش خود فارغ التحصیل شدند سپاسگزارم و افزود امیدوارم این دروس که فرا گرفتید در آینده برای شما مفید باشد و به دیگران نیز آموزش بدهید و در این مرحله است که فراگیری علوم و معارف دینی ارزشمند است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر دادسرشت مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشور در سخنان خود توضیحاتی در مورد سوره والعصر ارائه نمود و در ادامه ضمن تشکر از برگزاری  جلسه تجلیل از دانش آموختگان اظهار کرد: از دانش آموختگان که تلاش کردند و این دوره را به پایان رساندند تشکر می کنم ولی باید بدانیم این پایان راه نیست و شما باید تلاش کنید آموخته های خودتان را به دیگران نیز منتقل نمایید و افزود: کانون دانش آموختگان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان  با رویکرد جدید حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان  و ورود به موضوعات تخصصی نیز همین برنامه را دنبال می کند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر دادسرشت در پایان سخنان خود از حجت‌الاسلام‌ والمسلمین صادقی مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد و همکاران ایشان برای آموزش و فراگیری این دانش آموختگان تشکر کرد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین مهدوی نسب رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خراسان ضمن تبریک عید سعید غدیر به حاضران و دانش آموختگان اظهار کرد: با تلاشی که بسیجی وار و جهادی صورت گرفته است شما توانستید دروس خود را بیاموزید و فارغ التحصیل شوید ولی با توجه به اینکه زکات علم نشر آن است شما نیز سعی کنید دروس فراگیری شده خود را به دیگران بیاموزید.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی نسب افزود: در طرحی که در خراسان رضوی فعال است و یک طرح تکمیلی است دانش آموختگان و معرفت جویان حوزه های علوم اسلامی بیشتر به مسائل مباحثه ای توجه می کنند و در این طرح علاوه بر اینکه علم خود را تکمیل می کنند به دیگران نیز آموزش می دهند و تقاضا نمود دانش آموختگان حوزه علوم اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد در این طرح فعال باشند.

سپس با حضور دکتر ضابط رئیس  دانشگاه، دکتر سید حسین سید موسوی مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه و سایر مسئولان از دانش‌آموختگان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد تقدیر گردید.

در انتهای این مراسم مسئولان حاضر و دانش آموختگان  با حضور در مزار شهدای پردیس دانشگاه  فردوسی مشهد به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

لازم به ذکر است حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد در تیر ماه جاری و در بیستمین سال فعالیت خودش،  بیست و پنجمین آیین  دانش‌آموختگی دین‌پژوهان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان را برگزار کرده است و شرکت کنندگان ضمن ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری همزمان در این مرکز نیز در دوره 2.5 ساله  علوم اسلامی را فرا می گیرند.

hoze14012

hoze14013

hoze14014

hoze14015

hoze14016

hoze14017

hoze14018

hoze14019

hoze140111

hoze14020

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه