بازدید هیأت عالی رتبه کشور پاکستان از دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

    هیأتی عالی رتبه  متشکل از مدیران و رؤسای نهادهای فعال فرهنگی مذهبی کشور پاکستان روز شنبه 28 دیماه 1398 از بخش‌های مختلف دانشگاه فردوسی مشهد دیدار کردند. هیأت پاکستانی نخست با حجت الاسلام و المسلمین حسینی مطلق رئیس نهاد نمایندگی   مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر طاهری معاون فرهنگی و دانشجویی و معاون و نماینده پژوهشکده مطالعات اسلامی دیدار و گفت‌وگو داشتند. در این دیدار حجت الاسلام حسینی مطلق با تأکید بر وحدت اسلامی میان همه مذاهب اسلامی و راهبرد اساسی دانشگاه فردوسی مشهد در این زمینه اعلام آمادگی کرد که در این خصوص، نشست‌ها و برنامه‌های مشترکی صورت پذیرد. دکتر طاهری نیز با معرفی برخی از برنامه‌های فرهنگی و دینی دانشگاه برای دانشجویان بین‌الملل بر اصل هم‌زیستی در فضایی شاد و احترام متقابل در کلیه برنامه‎های فرهنگی دانشگاه تأکید کرد.

هیأت پاکستانی همچنین با دکتر مؤذن‌زاده رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل و دکتر تقوی رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دیدار کردند و ضمن بازدید از برخی کلاس‌های آموزش زبان فارسی با فرآیند جذب دانشجوی بین‌المللی و فارسی آموز در دانشگاه آشنا شدند.

گفت‌گو با دکتر رئیسیان رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی و برخی از اعضاء هیأت علمی آن دانشکده از دیگر برنامه‌های هیأت پاکستانی بود و از این طریق با رشته‌های مختلف این دانشکده و اولویت‌های پژوهشی دانشکده الهیات و معارف اسلامی آشنا شدند.

در پایان این بازدید هیأت پاکستانی دیداری با دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی داشتند. در این دیدار دکتر قبول دانشگاه فردوسی مشهد را دانشگاه برتر بین‌الملل در سطح کشور و منطقه معرفی کرد که با کم‌ترین هزینه نسبت به استاندارد بین‌الملل‌‏، آموزش، پژوهش و فن‌آوری بسیار مناسبی را به دانشجویان بین‌الملل ارائه می‌دهد. وی با اشاره به تحصیل بیش از 2100 دانشجو بین‌الملل در دانشگاه، تعداد دانشجویان پاکستانی را با توجه به ظرفیت‌ها و مشترکات دو طرف کم برآورد کرد و آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد برای اعطاء تسهیلات برای پذیرش دانشجویان از کشور همسایه و برادر پاکستان را یادآور شد. وی همچنین بر دیگر برنامه‌های مشترک علمی، فرهنگی و دینی در قالب سمینارها‌، کارگاه‌ها و طرح‌های پژوهشی تأکید کرد و ابراز امیدواری کرد دیدار هیأت عالی رتبه پاکستانی که دانشگاه‌ها و مراکز علمی فرهنگی متعددی با آن مرتبط است بتواند روابط دو طرف را گسترش و تعمیق دهد.

در این نشست هیأت پاکستانی ضمن قدردانی از دانشگاه فردوسی مشهد به جهت رشد و توسعه در بخش‌های مختلف علمی و بین‌الملل، دیدارها و گفت‌وگوهای خود با افراد و بخش‌های مختلف دانشگاه را بسیار مفید و سازنده دانستند و سطح دانشگاه در حوزه‌های مختلف علمی پژوهشی را چشمگیر بیان کردند. این هیأت با اذعان به طراز ممتاز دانشگاه در سطح بین‌الملل خواستار معرفی و تبلیغات دانشگاه فردوسی مشهد در کشور پاکستان و دانشگاه‌های آن شدند و برای این امر و نیز اجرایی کردن پیشنهادهای مطرح شده اعلام آمادگی کردند.

98102908

98102909

98102910

98102911

98102912

98102913

98102914

 

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه