بازدید قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری از پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

روز چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کرد. در این بازدید که دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر احد ضابط رئیس پژوهشکده حضور داشتند، گزارشی از عملکرد این پژوهشکده در حوزه تولید تجهیزات و توربین های بادی و خورشیدی از طراحی تا ساخت و بهره برداری ارائه گردید.

دکتر باقری در این دیدار ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رسیدن به خودباوری و تولید داخلی بر استفاده از نیروهای داخلی تاکید کرد. وی اتفاقات خوبی که در عرصه فناوری ها و محصولات دانش بنیان در حال رخ دادن است را نشان دهنده تحقق این خودباوری دانست.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در سخنان خود اظهار داشت، ما مصمم هستیم تا بخش فناوری را نیز که در عنوان وزارت علوم تحقیقات و فناوری گنجانده شده است در این وزارتخانه توسعه داده و تحقق بخشیم.

وی در نشست با مسئولین و متخصصین پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد: فعالت های این مرکز می بایست به گونه ای توسعه یابد که فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های مرتبط به کار گرفته شده تا بتوانند پس از کسب تجربه جذب بازار کار و ایجاد خود اشتغالی نمایند. وی در این خصوص افزود یکی از نگرانی های ما در وزارت عتف ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان و نیروهای جوان و متخصص است که توجه به این امر می تواند ضمن ایجاد شغل، مانع از مهاجرت نخبگان از کشور گردد. و خواست تا در پژوهشکده هوا خورشید بنابر نیاز استان حوزه های جانبی نیز ایجاد گردد.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این دیدار اظهار داشت: سیاست دانشگاه تاکنون بر این بوده که پژوهشکده هوا خورشید بتواند در عملکرد خود مستقل بوده و دانشگاه در امور آن به طور مستقیم وارد نشود. وی جنس کار این پژوهشکده را مرتبط با ماموریت وزارت نیرو دانسته و گفت مناسب است که باطرح های کلان همسو و بازوی پژوهشی آنان در سطح ملی باشد. رئیس دانشگاه فردوسی مشهد استفاده ازانرژی های تجدیدپذیر را حامی طبیعت دانسته و گفت لازم است مورد حمایت جدی وزارت عتف قرار گیرد.

830010

830011

830012

آخرین اخبار