انتخاب استاد دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان مدیر نمونه باغ مادری در سی و دومین دوره انتخاب برترین های بخش کشاورزی کشور

ارسال شده در تاریخ :

دکتر غلامحسین داوری نژاد استاد گروه مهندسی علوم باغبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم سی و دومین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی به‌عنوان ایجادکننده باغ مادری نمونه در سطح کشور لوح و نشان تقدیر خود را از وزیر کشاورزی دریافت نمود.

مراسم سی و دومین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی در دی‌ماه جاری، با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار و در این مراسم از 153 بهره‌بردار و تولیدکننده بخش کشاورزی تجلیل و با اهداء لوح تقدیر، قدردانی به عمل آمد.

این مراسم با حضور مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی، دکتر اسکندر زند معاون وزیر رئیس سازمان تات، دکتر خاوازی معاونت ترویج کشاورزی، دکتر امیری لاریجانی مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی، معاونان وزارت جهاد کشاورزی، آیت ا.. عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از محققان و کارشناسان در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیمای جمهوری اسلامی برگزار شد.

مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی با تقدیر از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی، آنان را الگوهای موفق بهره‌وری در این بخش دانست و بیان داشت: برای دستیابی به علم و فناوری در بخش کشاورزی، متوقف به نیروها و عناصر دولتی خود نباشید و باروی گشاده از فعالیت جوانان تحصیل‌کرده، علاقه‌مند و شیفته خدمت که در خارج از سازمان شما هستند،در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان استقبال کرده و در توسعه همکاری با آن‌ها کوشا باشید.

در ادامه این مراسم از 153 بهره‌بردار و تولیدکننده بخش کشاورزی تجلیل و با اهداء لوح تقدیر، قدردانی به عمل آمد که دکتر غلامحسین داوری نژاد استاد گروه مهندسی علوم باغبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد و مدیر شرکت دانش‌بنیان نهالستان گهربار شرق مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم سی و دومین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی به‌عنوان ایجادکننده باغ مادری نمونه در سطح کشور لوح و نشان تقدیر خود را از وزیر کشاورزی دریافت نمود.

ازجمله دلایل انتخاب این باغ به‌عنوان باغ مادری نمونه کشوری تلفیق دانش و تجربه در جهت انتخاب، تکثیر، پرورش و بومی‌سازی بیش از 70 ژرم پلاسم جدید پایه و رقم درختان میوه دانه‌دار و هسته‌دار می باشد.

این ارقام و پایه‌ها متناسب با اقلیم ایران و مقاوم به سرما و خشکی جهت تکثیر و تولید نهال سالم و گواهی‌شده مناسب احداث باغات جدید متراکم باراندمان بالا در سطح استانداردهای جهانی است.

811197

.

.

کانال اخبار دانشگاه فردوسی مشهد

https://telegram.me/ferdowsium

آخرین اخبار