امضای تفاهم‌نامه همکاری پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد و پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه فردوسی مشهد ، تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشکده علوم گیاهی این دانشگاه و پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر به امضای رؤسای این دو مرکز پژوهشی رسید.

دکتر ابراهیم ایزدی رئیس پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد در نشست امضای این تفاهم‌نامه ، به سابقه حدود چهار دهه فعالیت علمی و پژوهشی این پژوهشکده و تعاملات ملی و بین‌المللی آن اشاره کرد و ضمن معرفی گروه‌های پژوهشی و هر باریوم بین‌المللی آن- به‌عنوان مهم‌ترین مرکز گیاه‌شناسی شرق کشور- آمادگی این پژوهشکده را جهت هرگونه همکاری و نیز عرضه انواع خدمات علمی و پژوهشی اعلام داشت.

دکتر مجید رستمی، رئیس پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر نیز  ضمن معرفی اجمالی آن پژوهشکده و ارائه برخی آمار تولید انگور در استان همدان و شرح برخی مسائل و محدودیت‌های تولید انگور در باغات منطقه، ضمن طرح فهرستی از عناوین همکاری‌های مشترک، خواستار همکاری پژوهشکده علوم گیاهی در جهت حل مسائل مذکور گردید.

در متن تفاهم‌نامه امضاءشده، با توجه به لزوم برقراری ارتباط منظم و سازمان‌یافته و تعامل هرچه بیشتر میان دو نهاد دانشگاهی و پژوهشی، بر ضرورت تبدیل یافته‌های علمی و پژوهشی به راهبرد و ابزاری برای حل مشکلات در حوزه‌های مختلف تأکید گردیده است.

ازجمله اهداف این تفاهم‌نامه، تبادل دانش و یافته‌های نوین علمی و تجربیات فی‌مابین؛ هدایت تولیدات علمی و تحقیقات مشترک در حوزه‌های موردنیاز؛ مشاوره در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در حوزه‌های مشترک تحقیقاتی در قالب کارگروه‌های تخصصی؛ و بستر‌سازی در جهت ایجاد و توسعه فناوری و تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی عنوان‌شده است.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه