امضای تفاهم‌نامه همکاری پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد و اداره کل منابع ‌طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط ‌عمومی دانشگاه فردوسی مشهد،  در نشستی که به مناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری روز سه‌شنبه 21 اسفندماه در محل پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشکده علوم گیاهی و ادارة کُلّ منابع ‌طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه، در راستای اهمیت‌بخشی به برقراری ارتباط منظم و سازمان‌یافته و تعامل هرچه بیشتر نهادهای دانشگاهی و اجرایی و به‌منظور تبدیل یافته‌های علمی و پژوهشی به راهبردها و ابزار اجراء، در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری استان، پس از سه دور نشست و همفکری بین دوطرف به امضاء رسید. در این مراسم که با حضور مدیران و هیئت همراه از هر دو طرف برگزار شد، ابتدا دکتر ابراهیم ایزدی رئیس پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تبریک هفتة منابع طبیعی و اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های پژوهشکده، اظهار امیدواری نمود شناسایی ظرفیت‌های دوطرف، زمینه‌های همکاری متقابل و برداشتن نخستین گام‌های همکاری را سبب شود.

در ادامه مهندس علیرضا صحرائی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی، ضمن تشکر از دانشگاه، به‌خاطر ایجاد زمینه‌های همکاری و هم‌افزایی متقابل، به برخی دغدغه‌ها مانند تغییر اقلیم و وضعیت آب و پوشش گیاهی استان اشاره نمود و لزوم همکاری متقابل دانشگاه با بخش اجرایی را در رفع نیازهای جامعه و پاسخگویی به مسائل و چالش‌های موجود، اجتناب‌ناپذیر دانست. ایشان اظهار امیدواری نمود تا این‌گونه نشست‌ها، تنها به هفتة منابع طبیعی منحصر نماند و بازدیدها و نشست‌های منظمی در راستای پیگیری و ارائة راه‌حل‌های کارشناسانه و علمی، برنامه‌ریزی و عملی گردد.

در پایان این مراسم، پس از امضای تفاهم‌نامه توسط رئیس پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد و مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان، یک اصله نهال مُثمر توت اهدایی ادارة کُلّ منابع ‌طبیعی و آبخیزداری استان خراسان رضوی در فضای سبز مقابل پژوهشکده غرس گردید.

841889

841890

         

آخرین اخبار