امضای تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشکده علوم گیاهی و اداره کل حفاظت محیط‌زیست خراسان رضوی

ارسال شده در تاریخ :

با توجه به لزوم برقراری ارتباط منظم و سازمان‌یافته و تعامل هر چه بیشتر نهادهای دانشگاهی و اجرایی و به‌منظور تبدیل یافته‌های علمی و پژوهشی به راهبرد و ابزاری برای اجرا در حفاظت از محیط‌زیست، تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد و اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان خراسان رضوی به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، نشست بررسی همکاری‌های پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد و اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان با حضور رئیس و مدیران گروه‌های پژوهشی پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد همچنین مدیران و کارشناسان این اداره در روز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه 98 در محل و اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان خراسان برگزار شد.

دکتر ابراهیم ایزدی رئیس پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد، بابیان ضرورت پژوهش‌های اصیل و اینکه توجه به تنوع زیستی درواقع به مفهوم واقعی راز بقاء است، نکاتی را در خصوص مسئولیت اجتماعی پژوهشگران و مراکز اجرایی در حفظ این موهبت الهی اشاره کرد.

وی ضمن توجه بیشتر به مقوله تنوع زیستی و پژوهش‌های مرتبط با این حوزه به معرفی گروه‌های پژوهشی و جایگاه علمی پژوهشکده علوم گیاهی پرداخت و با اشاره به ظرفیت‌های موجود در این مرکز برای همکاری‌های دوجانبه، آمادگی این مرکز پژوهشی را برای انجام پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در راستای اهداف و اولویت‌های اداره کل محیط‌زیست در بخش گیاهی اعلام نمود.

دکتر تورج همتی، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان نیز ضمن خوش‌آمد گویی و تبیین ضرورت تقویت ارتباطات سازمان حفاظت محیط‌زیست با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، توضیحاتی در مورد وضعیت محیط‌زیست و جایگاه تنوع زیستی در استان ارائه کرد سپس دکتر فرشید معماریانی عضو هیئت‌علمی گروه گیاه‌شناسی و مسئول هر باریوم پژوهشکده علوم گیاهی، آخرین دستاوردهای پژوهشی این پژوهشکده در خصوص تنوع زیستی گیاهی و وضعیت حفاظتی گیاهان خراسان را ارائه نمود.

در پایان این نشست، تفاهم‌نامه همکاری پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد و اداره کل حفاظت محیط‌زیست خراسان رضوی به امضا رسید.

آخرین اخبار