برگزاری افتتاحیه دوره آموزشی ازدواج دانشجویی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه، مراسم افتتاحیه دوره آموزشی «ازداوج دانشجویی» به همت ستاد ازدواج دانشجویی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد، با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین حسینی مطلق رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر حمید رضا طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه، دکتر صادقیان استاد حوزه خانواده و ازدواج و زوج های دانشجو دانشگاه فردوسی مشهد در تاریخ 17 آذرماه 1400 برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی حسینی مطلق رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم اظهار داشت: خداوند را شاکریم که توفیق حضور و خدمت در جوار امام رضا (علیه السلام) قسمت ما شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مطلق در ادامه افزود: ازدواج یکی از مهم ترین انتخاب های زندگی ما است؛ ما هر انتخابی که داشته باشیم پس از چند سال اگر پشیمان شدیم راه برگشت وجود دارد، البته شاید خسارت هایی به دنبال داشته باشد، اما اگر انسان در امر ازدواج دچار خطا شود روح و روان او درگیر می شود. ممکن است در یک انتخاب اشتباه، بگویید بر می گردم و اصلاحش می کنم اما آن نقطه سیاهی که در ذهن شما به جا می گذارد هیچ وقت نمی تواند پاک شود.

وی در ادامه اعلام نمود: با شروع افتتاحیه طرح تکمیلی آموزشی «ازدواج دانشجویی» خبر خوشی را خدمت شما مزدوجین گرامی اعلام می‌کنم، با توجه به این که شما عزیزان در مشهد هستید و سفرهای ازدواج های دانشجویی به مشهد مقدس می باشد خب این امر برای شما به لطف حضرت رضا (علیه السلام) میسر است، در نتیجه با تلاش و پیگیری های همکاران دفتر نهاد مقام معظم رهبری و جلساتی که با هیأت رئیسه دانشگاه برگزار شد نتیجه بر این شد که مزدوجین دانشگاه فردوسی را بتوانیم در یکی از شهرهای شمالی کشور پذیرا باشیم.

وی در پایان سخنان خود گفت: در این دوره هایی که پس از مشورت و همفکری برای شما زوجین تدارک دیده ایم، آن چیزی که متخصصین پیشنهاد کرده اند، برگزاری دوره های «مهارت های ارتباطی بین همسران» است که به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مطلق در پایان از برگزارکنندگان این مراسم قدردانی کرد و برای مزدوجین آروزی سلامتی و تندرستی نمود و افزود: امیداورم شروع زندگی تان یک شروع خوب در کنار امام رضا (علیه السلام) باشد.

دکتر حمید رضا طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه نیز در این مراسم ضمن تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، برای مزدوجین آرزوی خوشبختی کرد و افزود: از رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و همکاران محترمشان بابت برگزاری این مراسم تشکر و قدردانی می کنم و بسیار خرسندم  که در این مراسم مبارک و فاخر حضور دارم. 

وی ادامه داد: حقیقتا دانشجویان ما امروز نسلی متفاوت از دانشجویان قبلی هستند. آنها بسیار پویا و علاقه مند به فعالیت های اجتماعی، فعالیت های گفتگو محور و مهارت آموزی می باشند. لذا دغدغه ای که امروز گریبان گیر همه دانشجویان است بحث اشتغال و ازدواج است که شما الان در مرحله بعد از ازدواج هستید و آن بحران های قبل از ازدواج که مهم ترین آن، تصمیم گیری است را انجام داده اید. چون معتقدم بزرگترین کاری که انسان در زندگی انجام می دهد و از آن بزرگتر و مهم تر وجود ندارد؛ تصمیم گیری است و ازدواج هم مهم ترین تصمیم گیری است که الحمدالله شما این را به نحو احسن انجام داده اید.

معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه در پایان سخنان خود اظهار نمود: این دوره آموزشی دوره ای بسیار مهم و ارزشمند است وسرفصل های دقیقی برای این دوره ها در نظر گرفته شده است. ازدواج وتشکیل زندگی را مهارت می دانم و این مهارت را باید کسب کنیم. بنده خودم تجربه ازدواج دانشجویی را در همین دانشگاه فردوسی مشهد دارم و خیروبرکتش را نیز دیده ام و البته همه این موفقیت ها به همت، تلاش و هماهنگی هایی بود که همسرم در این مسیر یاری رسان من بود. احساس می‌کنم همه شما نیز این مسیر موفقیت را طی خواهید کرد و برکتش را در زندگی تان خواهید دید.

در ادامه مراسم افتتاحیه دوره آموزشی «ازدواج دانشجویی»، دکتر صادقیان از اساتید برجسته و با تجربه در حوزه خانواده و ازدواج به سخنرانی با موضوع «قوانین ازدواج» پرداخت.

لازم به ذکر است در پایان مراسم، دبیر ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد آقای کندومال، به تشریح و توضیح برنامه ها و دوره های آموزشی و تربیتی که در آینده برگزار می شود اشاره کرد.

news4001218

news4001220

news4001221

news4001222

 news4001225

 news4001226

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه