استقرار سیستم نگهداری و تعمیرات پیش گیرانه و مدیریت کیفیت جامع در شرکت مهندس هرمس پیشرو آسیا توسط عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

اجرای پروژه استقرار سیستم نگهداری و تعمیرات پیش گیرانه و مدیریت کیفیت جامع توسط عضو هیأت علمی گروه آموزشی مهندسی بیوسیستم دانشگاه فردوسی مشهد با موفقیت در شرکت مهندس هرمس پیشرو آسیا به پایان رسید. این طرح به صورت یک پروژه مشاوره و اجرا توسط دکتر رسول خدابخشیان، عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک بیوسیستم برای شرکت مهندس هرمس پیشرو آسیا اجرا و پیاده سازی گردید. طبق گفته مجری این طرح، کارخانجات و صنایع بزرگ و کوچک طی فرآیند تولید و خدمات با مشکلات فنی، تخصصی و تکنیکال مواجه می شوند که منجر به افت و کاهش عملکرد و بازدهی می گردند. در اغلب این مجموعه ها بررسی مشکلات  فنی در حوزه تجهیزات صنعتی، تاسیسات و ماشین آلات در حال استفاده، خارج از حوزه تخصصی آن ها می باشد که باعث ایجاد مشکلاتی در روند فعالیت های کاری و مدیریتی آنها می گردد. بدون دانش و تجربه فنی و تخصصی، تجهیزات صنعتی و  ماشین آلات، ابزارهایی خواهند بود که زمان خرابی، کارایی خود را از دست می دهند. در همین راستا و در جهت بهینه سازی، ارتقا و انطباق فرآیند با محصولات و نیازهای مشتریان، طی یک پروژه با اتکا بر دانش، تخصص و تجربه اندوخته شده در گروه آموزشی مهندسی بیوسیستم دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد،  به منظور تقویت و اصلاح ساختار و ترمیم فرآیندهای خطوط تولید اقدام به استقرار سیستم نگهداری و تعمیرات پیش گیرانه و مدیریت کیفیت جامع در خط تولید این شرکت در ایران طبق استاندارهای مورد نیاز در قالب مهندسی فرآیند خطوط تولید  شد.

گفتنی است شرکت تولیدی مهندسی هرمس پیشرو آسیا، مجموعه ای چند ملیتی است که پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با حمایت از تولید و کالای ایرانی و بومی سازی کالای وارداتی در سال ۱۳۹۶ تصمیم به انتقال فناوری  و ایجاد جوینت ونچربا شرکت ILHUNG کره جنوبی گرفت. در حال حاضر با تکیه بر توان اجرایی و تخصصی پرسنل ماهر ایرانی و کره ای، مشغول به  تولید محصولات جوش و برش شرکت ایلهانگ ILHUNG ‌با سرمایه گذاری مشترک و تحت لیسانس همین شرکت در ایران می باشد .

شایان ذکر است: با توجه به اینکه امروزه مهارت افزایی و مهارت آموزی در دوران دانشجویی زمینه اشتغال پس از فارغ التحصیلی دانشجویان را فراهم می نماید لذا در این طرح از همکاری دانشجویان کارشناسی مهندسی بیوسستم در قالب یک طرح مهارت آموزی دانشجویی استفاده گردید.

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه