آیین پایانی مدرسه تابستانی فارسی آموزان لبنانی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، مراسم پایانی مدرسه تابستانی فارسی آموزان لبنانی مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد، روز یک‌شنبه30 تیرماه سال جاری با حضور 160 فارسی آموز لبنانی و مسئولان و برگزارکنندگان این دوره در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر محمد تقوی، رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد، با اشاره به موفقیت این دوره سه‌هفته‌ای، آشنایی بافرهنگ فارسی را از اهداف ثانویه این دوره برشمرد و ابراز امیدواری کرد این هدف محقق شده باشد.

دکتر تقوی ضمن  آرزوی موفقیت برای همه فارسی آموزانی که در این دوره شرکت کردند، از مدرسان و دست‌اندرکاران این دوره تشکر و قدردانی کرد.

دکتر احسان قبول، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه  با اشاره به هدف اصلی برگزاری این دوره که یادگیری زبان فارسی بود ابراز امیدواری کرد که زبان فارسی برای این فارسی آموزان مقدمه و شروعی برای کسب علم و دانش باشد و در پایان از مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد و مدرسان و دست‌اندرکاران این دوره تشکر و قدردانی کرد.

خانم دکتر زینب موذن زاده، رئیس اداره دانشجویان بین الملل دانشگاه نیز در این مراسم  ضمن تشکر از همه همکاران خود در برگزاری این دوره به نحو احسن، آموزش و یادگیری هر زبانی را بالی برای پرواز در آسمان انسانیت دانست و ابراز امیدواری کرد که این زبان آموزان بتوانند به اهداف والای خود دست یابند، و توانسته باشند با دانشگاه بزرگ فردوسی مشهد آشنا شوند و دوباره به این دانشگاه به قصد ادامه تحصیل بازگردند. سپس به ارائه گزارشی از فعالیت های تفریحی و فرهنگی و بازدید های این دوره پرداخت.

سپس دکتر غالب العلی، مدیر آموزشی مدارس المهدی لبنان، ضمن تشکر از برگزارکنندگان این دوره، زبان فارسی را پلی میان دو ملت ایران و لبنان دانست و ابراز امیدواری کرد، در پایان، این دوره توانسته باشد اهداف خود را محقق کند و دانش آموزان ما بتوانند سطح زبانی خود را ارتقا دهند.

روایت داستانی از شاهنامه توسط فارسی آموزان و اجرای سرود و پخش نماهنگ از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.  

لازم به ذکر است در  این مراسم به 10 تن از فارسی آموزان برتر این دوره با اهدای لوح تقدیر و هدیه قدردانی شد همچنین به هر یک از مدرسان به‌رسم یادبود نشان مدارس المهدی لبنان از طرف مسئولین این مدارس اهدا شد.

843213

843214

843215

843217

843216

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه