برگزاری پیش رویداد شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی در دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، نشست پیش رویداد شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های بخش خصوصی در روز سه‌شنبه 1 مرداد 1398 در سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این نشست  دکتر قائمی بافقی، مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی، مهندس حبیبی، عضو شورای اجرایی و دبیر کمیته ارتباط با صنعت انجمن رمز ایران، دکتر حسینی سنو، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و دبیر کمیته اجرایی کنفرانس، مهندس زارع، مدیر منطقه شمال شرق مرکز شهید فهمیده و خانم دکتر امین‌طوسی، دبیر کمیته علمی کنفرانس حضور داشتند.

دکتر قائمی بافقی در ابتدای نشست، هدف اصلی از برگزاری پیش ‌رویداد را هم‌اندیشی و هم‌افزایی صنعت و دانشگاه در جهت توسعه و ارتقای امنیت صنایع مرتبط با فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی و ترویج مفاهیم و اصول امنیت و رمز در راستای برنامه‌های اصلی و جانبی کنفرانس شانزدهم انجمن رمز ایران عنوان کرد.

وی گفت: سابقه علمی و پژوهشی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد در فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه و همچنین برگزاری کنفرانس‌ها و رویدادهای علمی، بسیار درخشان است و امیدواریم با مشارکت تمامی ذی‌نفعان شاهد برگزاری مطلوب شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی باشیم.

وی افزود: محورهای کنفرانس شانزدهم شامل 8 محور اصلی مبانی رمزشناسی، پیاده‌سازی الگوریتم‌های رمزنگاری و حملات مرتبط، امنیت شبکه، پروتکل‌های امنیتی، امنیت رایانش، مهندسی امنیت و امنیت خدمات الکترونیکی، نهان‌سازی اطلاعات، و جرم‌یابی در فضای مجازی و دو محور ویژه علمی-ترویجی «امنیت اینترنت اشیاء» و «تنظیم مقررات در امنیت سامانه‌‌های کنترل صنعتی» می‌باشد.

دکتر قائمی بافقی با اشاره به اهتمام برگزارکنندگان کنفرانس به ارتقای امنیت در سطح کاربردی و حل چالش‌های متن جامعه افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی از برنامه‌های جانبی مهم و تاثیرگذار در میان برنامه‌های کنفرانس شانزدهم است.

وی افزود: ایجاد فضای نمایشگاهی و امکان ارائه و انتقال تجربه‌ها و محصولات صنایع، مراکز پژوهشی و پژوهش‌گران از دیگر برنامه‌های کنفرانس شانزدهم است.

دبیر کنفرانس شانزدهم انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی گفت: فناوری‌های نوین همراه با ایجاد فضای جدید کاربری و کسب‌وکاری، چالش‌های مختلفی را در حوزه‌های ایجاد، دسترسی‌ها و محدودیت‌ها، مقررات، حریم خصوصی و . . . سبب می‌شوند. لذا در کنفرانس برگزاری نشست‌های مساله محور با هدف شناسایی چالش‌ها با مشارکت پژوهش‌گران دانشگاهی و مدیران صنایع مرتبط نیز اندیشیده شده است.

دکتر قائمی بافقی افزود: در میان برنامه‌های کنفرانس، ایجاد فضایی برای دولت‌مردان برای شنیدن مشکلات پژوهش‌گران ضروری است. از این رو اجرای میزگردهای تحلیل و بررسی چالش‌های کاربری و سیاست‌گذاری حوزه‌های مرتبط کنفرانس با این هدف پیش‌بینی شده است و به یاری خدای بزرگ اجرایی می‌شود.

دبیر کمیته ارتباط با صنعت انجمن رمز ایران نیز در این نشست با مرور اهداف و دستاوردهای انجمن، بر ارتباط پویا و کارای جامعه دانشگاهی و صنایع مرتبط، با اجرای برنامه‌های شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی تاکید کرد.

مهندس حبیبی افزود: در انجمن رمز ایران در تلاش هستیم فضای فکری و حاکمیتی را به محیط عملیاتی صنایع و سازمان‌ها نزدیک کنیم.

وی افزود: محیط و برنامه‌های شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی، فرصت مناسبی برای ارتباط کارشناسان و مدیران صنایع با تصمیم‌سازان دولتی و جامعه دانشگاهی و پژوهش‌گران است.

وی با اشاره به تقویت فضای هم‌افزایی در انجمن رمز ایران و کنفرانس‌های سالانه آن، گفت: عضویت مشارکت صنایع، سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط در انجمن سبب‌ساز ارتقای اثرگذاری آن می‌شود.

خانم دکتر امین‌طوسی، دبیر کمیته علمی شانزدهمین کنفرانس بین‌‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی نیز ضمن تشریح برنامه‌های علمی کنفرانس گفت: مقاله‌های کنفرانس با توجه به زبان ارائه شده در نهادهای IEEE، ISC و سیویلیکا نمایه می‌شوند.

شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران در امنیت اطلاعات و رمزشناسی در تاریخ 6 و 7 شهریورماه 1398 در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود. نشانی وب‌گاه این کنفرانس https://iscisc2019.um.ac.ir است و اطلاعات کامل‌تری در این نشانی در دسترس علاقه‌مندان وجود دارد.

843225

 843224

آخرین اخبار

بازتاب اخبار دانشگاه