ارسال شده در تاریخ :

روز دوشنبه 16دیماه 1398 مراسم گرامیداشت سرداران بزرگ جبهه مقاومت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر شهدای جبهه مقاومت با حضور دکتر کافی رئیس  دانشگاه، هیأت رئیسه، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشجویان دیگر دانشگاه های مشهد در مسجد حضرت زهرا (س) دانشگاه برگزار گردید.

ابتدا حجت الاسلام حسینی مطلق رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ضمن تسلیت شهادت سرداران رشید اسلام گفت: افتخار می کنیم در عصری زندگی می کنیم که افراد بزرگی تاریخ را رقم می زنند. دشمن هیچ گاه گمان این را هم نمی کرد که شهادت این سردار بزرگ اسلام چنین تأثیری داشته باشد که در زمان حیات پاک وی شاید کم تر مشهود بود. این تأثیر به گفته رهبر معظم انقلاب اثر اخلاص این شهید بزرگوار است.

سپس حجت الاسلام راشد یزدی ضمن طلب رحمت و آمرزش برای شهدای اسلام، شهیدان اخیر و بخصوص شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس ادامه داد هر انقلابی در جهان نیازمند چهار رکن اساسی می باشد که نبود یا کم رنگ شدن هریک از این ارکان موجب تزلزل و نابودی آن انقلاب می شود همانند بسیاری از انقلاب هایی که در جهان شاهد آن بوده ایم.

ما امروز و در وقایع اخیر درس مهمی گرفتیم، مردم شریف ایران نشان دادند که مهمترین عنصر یک انقلاب مردم هستند و انقلاب ما با داشتن این مردم فهیم و همیشه در صحنه هر روز مستحکم تر و استوارتر می شود.

همچنین در این مراسم مداحان اهل بیت حمیدرضا برقعی و جواد الهی پور در وصف شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی مدیحه سرایی کردند.

98101612

98101613

 

98101614

98101615