ارسال شده در تاریخ :

بنابر اعلام مدیریت شبکه آزمایشگاه های دانشگاه فردوسی مشهد دستگاه طیف سنج دورنگ نمایی دورانی  CD(Circular Dichroism) مدل J1500 ساخت کمپانی JASCO کشور ژاپن هم اکنون آماده ارائه خدمات در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه به همکاران محترم، دانشجویان عزیز و متقاضیان خارج از دانشگاه می باشد.

دستگاه طیف سنج دورنگ نمایی دورانی  CD(Circular Dichroism) تفاوت جذب بین نور قطبییده (پلاریزه) چپگرد و راستگرد را اندازه گیری می کند. این تفاوت در مولکول های کایرال که از نظر نوری فعال هستند مشاهده می شود. از این روش برای بررسی ساختار پلیمرهای زیستی و تجزیه و تحلیل اجزای ساختاری پپتیدها، پروتئینها و DNA استفاده می شود و کاربردهای فراوانی در تحقیقات داروسازی و شناسایی ساختار پروتین ها، پپتیدها و آمینو اسیدها دارد. از مهترین کاربردهای این تکنیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مطالعات تطبیقی پروتئین
  • تجزیه و تحلیل کمی داروسازی
  • مطالعات ساختار پروتئین
  • فعل و انفعالات DNA/RNA
  • سینتیک آنزیم ها
  • آزمایش خلوص مواد فعال نوری

این دستگاه مجهز به اکسسوری Peltier Thermostatted  برای کنترل دما در محدوده دمایی 130 تا 30- درجه سانتی گراد به همراه یک پروب اندازه گیری است که می تواند در داخل یا مجاور سلول قرار گیرد. همچنین یک همزن مغناطیسی برای اطمینان از تعادل دمایی و نگهدارنده سل با قابلیت تنظیم طول مسیر نوری در فواصل 10 ، 5 ، 2 ، 1 میلی متر وجود دارد که می توان انواع نمونه  ها را با دقت بالا آنالیز کرد.

جهت دریافت خدمات این دستگاه،  هماهنگی قبلی با آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ضروری می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر،  با آزمایشگاه مرکزی دانشگاه به شماره تماس 05138804394 (خانم حداد) تماس حاصل فرمایید.

Az