ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، چهارمین اجلاس روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سفیر جمهوری فدراتیو روسیه در تهران، رایزن علمی ایران در روسیه، همچنین روسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه در کیش برگزار شد.

دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در سخنرانی خود به روابط علمی با دانشگاه‌های برتر روسیه اشاره نمود و درزمینهٔ تجربیات دانشگاه فردوسی مشهد درزمینهٔ جذب دانشجوی بین‌المللی پرداخت.

در این اجلاس معاون پژوهش و فناوری دانشگاه دکتر بهرامی و خانم دکتر زینب مؤذن‌زاده رئیس اداره دانشجویان بین‌المللی و مسئول میز روسیه دانشگاه فردوسی مشهد نیز حضور دارند.

در حاشیه این اجلاس تفاهم‌نامه تبادل دانشجو با دانشگاه فدرال کازان نیز مبادله شد.

لازم به ذکر است برنامه‌ها و پروژه‌های مشترک میان دانشگاه‌های ایران و روسیه؛ مشکلات و چشم‌اندازها، تجربیات مدیریت دانشگاه‌ها در عرصه بین‌الملل، همکاری دانشگاه‌های ایران و روسیه در راستای ارتقا رتبه بین‌المللی دانشگاه‌ها و نگرش و رویکرد دانشگاه‌ها در حوزه پژوهش‌های کاربردی و بنیادی از محورهای این اجلاس است.

ejlas979

841351

841352