ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، تعداد 27 نفر از اساتید دانشگاه‌های مختلف کشور سوریه از امکانات و توانمندی‌های دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند.

این هیات سپس با حضور در سالن شورای سازمان مرکزی دانشگاه با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه و دکتر قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی و مسئولان این حوزه دیدار و گفتگو کردند.

دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این دیدار اظهار نمود: دانشگاه فردوسی مشهد در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی جایگاه بسیار خوب و مناسبی را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر 1700 دانشجوی خارجی از ۲۰ کشور جهان در کنار بیش از ۲۵ هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول تحصیل هستند و این دانشگاه آمادگی دارد تجربیات خود را در حوزه‌های مختلف برای ساخت کشور سوریه به استادان دانشگاه‌های آن کشور منتقل کند تا بتوانند با توجه به علوم دانش‌بنیان برای ساخت کشورشان اقدام کنند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: امتیاز این هیأت در این است که گروه جامعی از استادان در کنار برخی از متخصصان و صاحب‌نظران از رشته‌های دیگر کشور سوریه در جمع حاضر حضور دارند و ادامه داد: اعتقادداریم مراکز علمی تراز اول در دنیا بسیار زیاد است و شما نیز که در این دانشگاه‌ها به تحصیل پرداخته و ازآنجا دانش‌آموخته شده‌اید شاهد این هستید که دانشگاه‌های ایران همپای بسیاری از دانشگاه‌های تراز اول دنیا به شمار می‌آید.

دکتر قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در سختان خود اظهار داشت: برنامه دانشگاه فردوسی مشهد برای گسترش تعاملات علمی با کشور سوریه یک هدف اصلی به شمار می‌رود و دانشگاه فردوسی مشهد به دنبال این است تا وارد طرح‌های عمرانی و وزارتی کشور سوریه شود و فعالیت‌هایی را در این زمینه نیز انجام داده است.

وی با اشاره به حضور ۲۷ نفر از استادان مختلف دانشگاه‌های کشور سوریه شامل دانشگاه جامع دمشق، حلب و تشرین در این هیات ادامه داد: در این بازدید استادان یادشده که خود از بعضی از دانشگاه‌های تراز اول جهان دانش‌آموخته شده بودند امکانات دانشگاه فردوسی مشهد را در سطح تراز اول ارزیابی کردند.

لازم به ذکر است استادان دانشگاه‌های سوریه از مراکز پژوهشی و مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند.

در این بازدید، هیات مذکور متقاضی شرکت در دوره‌های مجازی آموزش زبان فارسی مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد شدند.

843208

843209

843210