ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد و به نقل از  دبیرخانه شورای عالی عتف ،  با توجه به استقبال خوب دانش آموزان، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران از جشنواره هنری هفته پژوهش، مهلت ارسال آثار برای این جشنواره تا دهم آذر 97 تمدیدشده است.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف  در تکمیلی این خبر گفت:وی در خصوص هدف از برگزاری جشنواره افزود: هدف از برگزاری این جشنواره را روشنگری بازیگران عرصه علم، پژوهش و نوآوری و پیوند مردم با حوزه‌های تخصصی و گشایش افقی پرامید و رهیافت‌های مؤثر درزمینهٔ 'فرصت‌ها و چالش‌ها ملی' است.

وی، مدیریت آب‌وخاک، حمل‌ونقل و آلودگی محیط‌زیست، سلامت و درمان، فرهنگ و سرمایه اجتماعی و فضای مجازی را موضوع‌های این جشنواره برشمرد که در دو بخش «دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران» و «دانش آموزان» در رشته‌های کاریکاتور، عکاسی، نقاشی، فیلم کوتاه مستند و پویانمایی(حداکثر 60 ثانیه) برگزار می‌شود.

به گفته کاظمی، آثار تهیه‌شده با موبایل نیز با رعایت شرایط در بخش مقررات ارسال آثار، قابل‌قبول است.

وی تعداد آثار ارسالی در هر بخش را سه مورد اعلام و خاطرنشان کرد: تمام شرکت‌کنندگان باید از طریق نشانی اینترنتی www.atf.gov.ir  در جشنواره ثبت‌نام و آثار خود را ارسال کنند.

معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف شرایط آثار ارسالی در هر رشته را به شرح ذیل اعلام کرد:

رشته‌های هنری این جشنواره شامل "کاریکاتور"، "عکاسی"، "نقاشی"، "فیلم کوتاه مستند (حداکثر 60 ثانیه) و "پویانمایی (حداکثر 60 ثانیه)" انتخاب شد و آثار تهیه‌شده با موبایل نیز با رعایت شرایطی قابل‌قبول است.

تعداد آثار ارسالی در رشته کاریکاتور و رشته عکاسی حداکثر 3 اثر و حجم هر اثر حداقل 3 مگابایت و حداکثر 5 مگابایت در فرمت JPG است. تعداد آثار در رشته نقاشی نیز 5 اثر و در اندازه A3 (4961 در 3508 پیکسل) اعلام‌شده است.

در رشته فیلم کوتاه مستند نیز هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر 3 اثر ارسال کند. تمامی آثار ارسالی در این بخش باید با کادر افقی و نسبت تصویرهای 9×16 و یا 3×4 و در ابعاد حداقل 720 ×1280 فیلم‌برداری شده باشند. فرمت‌های قابل‌پذیرش شامل موارد عمومی و استاندارد از قبیل MPEG – H.264 – AVI – MP4 –  MOVو MXF  است.

هر شرکت‌کننده در رشته پویانمایی می‌تواند 3 اثر در فرمت‌های عمومی و استاندارد از قبیل MPEG – H.264 – AVI– MP4 –  MOV و MXF ارسال کند.

بر اساس این فراخوان تمام شرکت‌کنندگان باید از طریق نشانی اینترنتی www.atf.gov.ir در جشنواره ثبت‌نام و آثار خود را ارسال کنند و حضور شرکت‌کنندگان در بیش از یک‌رشته بلامانع است، اما برای شرکت در هر رشته، فرایند ثبت‌نام باید به‌طور جداگانه انجام شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند تا 10 آذرماه امسال نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

به آثار برتر در بخش دانش آموزان در هر رشته به نفر اول 3 میلیون تومان، نفر دوم 2 میلیون تومان و نفر سوم یک‌میلیون تومان به همراه لوح تقدیر و در بخش دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران به نفر اول 4 میلیون تومان، نفر دوم 3 میلیون تومان و نفر سوم 2 میلیون تومان به همراه لوح تقدیر اعطا می‌شود.

گفتنی است مراسم اختتامیه و اهدای جوایز این جشنواره در تاریخ 27 آذر همزمان با هفته پژوهش، برگزار خواهد شد. آثار برگزیده نیز در نمایشگاه دستاوردهای هفته ملی پژوهش که از تاریخ سوم تا ششم آذرماه که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود به نمایش درخواهد آمد

 

 

 

برای آگاهی از اخبار و رویدادهای دانشگاه فردوسی مشهد می توانید به پیام رسان های :

سروش:

http://Sapp.ir/fumsoroush

ایتا:

https://eitaa.com/ferdowsieum

مراجعه نمایید