ارسال شده در تاریخ :

مراسم نکوداشت دکتر محمدمهدی رکنی صبح چهارشنبه ۵ مردادماه ۱۴۰۱ در باشگاه مفاخر و پیشکسوتان دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد در آغاز مراسم دکتر علی حائریان عضو شورای مرکزی آثار مفاخر و اسناد دانشگاه، به حاضران خوش‌آمد گفت و از آنجا که روزگاری در کسوت همکار با دکتر رکنی همراه بوده‌اند، سخنانی در ذکر سجایای اخلاقی ایشان گفتند و در ادامه دکتر مه‌دخت پورخالقی چترودی، استاد پیشکسوت گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد، آقای دکتر احد فرامرز قراملکی،  رئیس بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، سرکار خانم دکتر فاطمه رکنی، فرزند استاد و دکتر سلمان ساکت، رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد به ایراد سخنرانی پرداختند.

در ابتدا دکتر پورخالقی، استاد پیشکسوت دانشکدهٔ ادبیات و علوم انسانی که روزگاری شاگرد دکتر رکنی بوده است از شاگردنوازی و شاگردپروری استاد سخن گفت و اظهار داشت بزرگواری دکتر رکنی تا به حدی است که حتی در تبریک مناسبت‌ها از شاگردان پیشی می‌گرفتند و زودتر تبریک می‌گفتند.
در بخش بعدی مراسم، دکتر قراملکی رئیس بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی، از همکاری‌ها و همراهی‌های دکتر  و از خلق نیکوی ایشان سخن گفت و تاکید کرد نکوداشت افرادی چون دکتر رکنی نکوداشت فضیلت‌ها و نکوداشت علم و اخلاق است.
دکتر قراملکی دکتر رکنی را همچون کتابی خواند که هر بخشش گویای نیکی‌هایی است که درخور الگوسازی و آموزندگی است.
پس از ایشان از دکتر رکنی برای سخنرانی دعوت شد و ایشان ضمن سپاسگزاری از برگزارکنندگان با ذکر نصایح و آموزه‌هایی از ائمه مخاطبان را بهره‌مند ساختند.

در پایان دکتر سلمان ساکت، رئیس مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد ویژه‌نامه دکتر رکنی را که به همت این مرکز و با همکاری گروه زبان و ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد و بنیاد دانشگاهی فردوسی و بنیاد نخبگان خراسان رضوی منتشر شده بود معرفی کرد و سپس با حضور رئیس دانشگاه از ویژه‌نامه رونمایی شد.

مراسم نکوداشت دکتر رکنی با اهدای لوح‌ها و هدایایی از جانب سازمان‌ها و دوستداران ایشان پایان یافت.