ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی معاونت فاد، آیین تجلیل از حافظان کل قرآن کریم مرکز قرآنی شهید شهریاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر حمیدرضا طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد، حجت الاسلام والمسلمین احمد ترابی رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسینی مطلق رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه روز سه شنبه 29 تیر ماه 1400 در سالن آمفی تئاتر رودکی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد و از چهارده حافظ کل قرآن که در مرکز قرآنی شهید شهریاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی آموزش دیده بودند تجلیل به عمل آمد.

دکتر حمیدرضا طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تبریک عید سعید قربان و هفته ولایت و تشکر به فعالیت های بارز فرهنگی اجتماعی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد اشاره نمود.

معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه اظهار داشت: در دانشگاه فردوسی مشهد حدود 25 کانون فرهنگی مذهبی دینی تربیتی فعال، بیش از 100 نشریه فعال، پنج تشکل اسلامی فعال و بیش از 65 انجمن علمی فعال وجود دارد. و از بین 25 هزار دانشجوی دانشگاه بیش از 16 هزار نفرشان در این فعالیت ها به صورت رسمی ثبت نام نموده اند و به فعالیت های مرکز قرآنی شهید شهریاری دانشگاه به عنوان گل سرسبد فعالیت های مذهبی فرهنگی اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسینی مطلق رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم و تشکر و قدردانی از زحمات و پشتکار مدرسین و حافظان حاضر در مراسم به این نکته اشاره نمود که قرآن برخلاف دیگر علوم که زودگذر و ناقص هستند، طی تاریخ هیچ خدشه ای درونش ایجاد نمیشود و تا ابد میدرخشد. ایشان همچنین به برگزاری این مراسم در روز عرفه اشاره فرمودند و پیشاپیش عید قربان را تبریک گفتند.

حجت الاسلام والمسلمین احمد ترابی رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای خراسان رضوی نیز در سخنانی ضمن تبریک به حافظان قرآن، و خسته نباشید به آنها به این نکته اشاره فرمودند که حافظان ضمن حفظ قرآن به درس ها و آموزه های آن نیز توجه داشته باشند. به عنوان مثال پیدا کردن نوع سبک زندگی پیشنهادی در آیات قرآن.

لازم به ذکر است در ادامه این مراسم از چهارده حافظ کل قرآن که در مرکز قرآنی شهید شهریاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد آموزش دیده بودند تجلیل به عمل آمد.

Tajlil140042.JPG

Tajlil140043.JPG

Tajlil140044.JPG

Tajlil140045.JPG

Tajlil140046.JPG

Tajlil140041.JPG