ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، مسابقه بزرگ چالش نجات تخم‌مرغ در سطح شهر مشهد برای دومین سال متوالی به همت انجمن علمی مکانیک بیوسیستم دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد با حضور پرشور دانشجویان دانشگاه‌های مختلف سطح مشهد برگزار شد.

در این مسابقه 60 تیم و بالغ‌بر 200 شرکت‌کننده به رقابت پرداختند. شرکت‌کننده‌ها می‌بایست سازه‌ای می‌ساختند که تخم‌مرغ را از فاصله 10 متری سالم به مقصد برساند و حداکثر وزن این سازه 300 گرم و حداکثر ابعاد آن 50 سانتی‌متر باشد. گروه‌ها پس از پذیرش و وزن‌کشی در روز مسابقه و بررسی قوانین بر روی سازه، آماده پرتاب می‌شدند. در محل سکوی پرتاب اعضای جمعیت هلال‌احمر دانشگاه فردوسی مشهد امنیت موردنیاز شخص پرتاب‌کننده را تأمین می‌نمودند.

بعد از هر پرتاب راندمانی برای آن سازه بر اساس پارامترهای وزن، سرعت پرتاب و دقت پرتاب محاسبه می‌شد. در اختتامیه این مسابقه سه تیم برتر مسابقه از سازه خود دفاع کرده و آن را بررسی نمودند و به آن‌ها یادمان مسابقه به‌علاوه مبلغ 400، 300 و 200 هزارتویمان به ترتیب از طرف انجمن علمی مهندسی مکانیک بیوسیستم اهدا گردید. همچنین به تیم‌های شایسته تقدیر مسابقه (سریع‌ترین فرود، دقیق‌ترین فرود و سبک‌ترین سازه) هرکدام مبلغ 50 هزار تومان اهدا شد.​

841521

841522