ارسال شده در تاریخ :

 

در سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و آغاز ایام الله دهه فجر، در مراسم تکریم از خانواده شهدای دانشگاه فردوسی مشهد و فعالین حوزه زنان در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مطلق با بیان اینکه تکریم از خانواده شهدا رسالت همگانی آحاد جامعه است، گفت: مادران و همسران شهدا با الگوپذیری از حضرت زهرا (س) اسوه های ایثار در جامعه امروز ما هستند.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر وظیفه مسئولان و مردم بر تکریم و تجلیل مادران و همسران شهدا افزود: نسل امروز باید درباره مجاهدت های رزمندگان اسلام و بخصوص ویژگی های مادران شهدا چیزهای زیادی فرا بگیرند.

وی با بیان اینکه ما امروز هرچه داریم از شهدا و خانواده های آنان است، تاکید کرد: بهترین گرامی داشت برای شهدا، در واقع تداوم راه آنان است.

در ادامه این مراسم دختر شهید مدافع حرم، سردار محمدرضا حسینی مقدم که دانشجوی دکتری دانشگاه فردوسی مشهد است و دختر سردار شهید ابوالفضل رفیعی که فارغ التحصیل دانشگاه فردوسی می باشد و مدفن این شهید والامقام در جوار مسجد حضرت زهرا (س) دانشگاه فردوسی مشهد هست، خاطراتی از زندگی  پدرانشان و نقش مادرانشان در ادامه راه ایشان بیان کردند.

همچنین خانم سمیه ذوقی، نویسنده کتاب روز آزادی زن با بیان نقش قیام 17 دی زنان مشهد در پایه ریزی فرهنگی انقلاب اسلامی درباره ضرورت نوشتن این کتاب موطالبی ارائه کرد.

در این مراسم از دو شهید دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد که در جریان مبارزات علیه رژیم پهلوی به شهادت رسیده بودند، یاد شد؛ شهید محمد مقصودلو و شهیده طیبه زمانی که تنها شهید زن دانشگاه فردوسی مشهد نیز هست.

همچنین از خانم حورا شبیب، دانشجوی لبنانی دوره تخصصی پزشکی زنان به دلیل حضور داوطلبانه در مناطق محروم ایران و فعالیت‌های جهادی در عرصه پزشکی تجلیل شد.

این مراسم با هم اندیشی و بیان پیشنهاداتی در زمینه ترویج فرهنگ شهادت و شناساندن دانشجوهای شهید دانشگاه فردوسی مشهد به نسل جدید پایان یافت.