ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دومین کارگاه مهارت‌آموزی و جذب همکار در حوزه فعالیت‌های واحد ویژه خدمات تخصصی آزمایشگاهی دانشکده کشاورزی با محوریت دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه علوم و مهندسی صنایع غذایی در مهرماه سال جاری با حضور دانشجویان این گروه آموزشی برگزار شد.

در این کارگاه که باهدف جذب و بهره‌گیری از پتانسیل دانشجویی گروه صنایع غذایی برگزارشده بود، دانشجویان ضمن آشنایی با کارکرد و ماهیت واحد ویژه، به بیان نقطه نظرات خود در این رابطه پرداختند.

ازآنجاکه تمام بدنه اجرایی واحد ویژه از میان دانشجویان گزینش و به‌کارگیری می‌شوند، این جلسه نیز باهدف شناسایی و جذب دانشجویان نخبه و متخصص تحصیلات تکمیلی گروه صنایع غذایی تشکیل‌شده بود، در ابتدای این مراسم دکتر ایرانی، مدیر خدمات تخصصی آزمایشگاهی دانشکده کشاورزی ضمن معرفی واحد ویژه، کارکرد و ماهیت فعالیت آن، به تبیین زمینه‌های همکاری با واحد ویژه پرداخت.

خانم مهندس تازیکی، مسئول دانشجویی آزمایشگاه مرکزی دانشکده کشاورزی، با توضیح فرصت‌های موجود در جهت افزایش مهارت و اعتمادبه‌نفس در واحد ویژه به دانشجویان توصیه نمود تا از این فرصت استفاده نموده و ضمن یادگیری مهارت‌های تخصصی در جهت کسب تجربه جهت اشتغال گام بردارند سپس دانشجو مسئول بهبود کیفیت واحد ویژه، ضمن تشریح استانداردها و اقدامات صورت پذیرفته در حوزه استانداردسازی آزمایشگاه‌های دانشکده، از برنامه‌های آتی واحد ویژه در افزایش توان دانشکده در استانداردسازی و بهره‌مندی از آزمایشگاه‌های اکرودیته سخن گفت.

صلاحی همچنین خاطرنشان کرد تا پایان سال 98 هفت آزمایشگاه در دانشکده کشاورزی موفق به دریافت گواهینامه اکرودیته مطابق استاندارد ملی 17025 خواهند شد که گام بزرگ درحرکت به‌سوی دانشگاه نسل سوم و مرجعیت علمی دانشگاه برای جامعه خواهد بود.

همچنین خانم مهندس جلدانی مسئول تیم دانشجویی آزمایشگاه اکرودیته روغن، ضمن معرفی توانمندی‌های آزمایشگاه و تیم همکاران خود از تجربیات همکاری با واحد ویژه سخن گفت.

سپس نماینده واحد ویژه ضمن توضیح فرآیند آغاز همکاری با واحد ویژه، به تشریح روند کامل ثبت درخواست استفاده از خدمات تخصصی از طریق پرتال دانشجویی، پرداخت و عنوان کرد، با الکترونیکی شدن روند ثبت درخواست، ضمن کاهش زمان استفاده از خدمات، بروکراسی اداری نیز حذف گردیده و عملاً یک گام به‌سوی دانشگاه سبز حرکت کرده‌ایم.

دکتر رضوی رئیس واحد ویژه نیز ضمن قدردانی از حضور دانشجویان در کارگاه، مشارکت دانشجویان در همکاری با نهادهای دانشگاه را یک فرصت برای شکوفایی استعدادهای دانشجویان دانست و ضمن ابراز خرسندی از فراهم شدن چنین بستری در واحد ویژه، به دانشجویان توصیه نمود در جهت افزایش توانمندی‌ها و گسترش حوزه فعالیت‌های خود در کنار تحصیل گام بردارند و از فرصت موجود در دانشگاه در این مسیر حداکثر استفاده را داشته باشند.

دکتر شریف مدیر خدمات آزمایشگاهی واحد ویژه در سخنانی از قدرت و پتانسیل موجود در دانشجویان برای ایجاد تغییرات بزرگ در جامعه سخن گفت و خاطرنشان کرد: انرژی جوانی و پتانسیل موجود به‌عنوان دانشجو می‌تواند تغییرات بزرگی در محیط پیرامونی ما ایجاد نماید که این نیرو و انرژی می‌تواند در جهت اعتلای جامعه و کشور به کار گرفته شود.

پس از اتمام مراسم، دانشجویان سؤالات و مشکلات خود را با مدیران واحد ویژه در میان گذاشتند.