ارسال شده در تاریخ :

روز چهارشنبه 11 اسفندماه 1400 دکتر مازین الحسنی رئیس دانشگاه واسط عراق همراه با هیأتی از مسئولان آن دانشگاه شامل دکتر نادیا حاتم مدیر بورسیه و روابط فرهنگی، دکتر حیدر محمد مدیر مالی، دکتر محمد جواد کاظم مدیر مرکز زبان فارسی و دکتر فیدا محسن ماتر رئیس دانشکده هنر از بخش‌های مختلف دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند و با آقای دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه دیدار داشتند. در این دیدار دکتر قبول با اشاره به امضاء تفاهم‌نامه دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه واسط بیان داشت که همکاری‌های دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه بصره و دانشگاه کوفه در طی سال گذشته در حوزه‌های مختلف می‌تواند به عنوان الگویی موفق برای همکاری با دانشگاه واسط قلمداد شود و در طی برنامه یک‌ساله می‌توان برنامه‌هایی در حوزه‌های مختلف آموزش و پژوهش طراحی کرد. دکتر قبول از دانشگاه واسط درخواست کرد که کارگروهی در حوزه‌های علوم انسانی، مهندسی و علوم پایه به دانشگاه فردوسی مشهد معرفی نمایند تا زمینه تعریف انواع قراردادهای اجرایی صورت پذیرد. رئیس دانشگاه واسط نیز با ابراز خرسندی از امضاء تفاهم‌نامه میان دو دانشگاه، اعلام آمادگی کرد که دانشگاه واسط اولویت اول همکاری‌های علمی بین‌المللی خود را به دانشگاه فردوسی مشهد اختصاص دهد و در این خصوص از ظرفیت‌های دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه‌های مختلف پیشنهادی دکتر قبول بهره‌گیری لازم را داشته باشد.

دکتر مازین الحسنی رئیس دانشگاه واسط از دانشگاه فردوسی مشهد خواستار برگزاری مدرسه‌های تابستانی و دوره‌های دانش افزایی برای استادان و دانشجویان آن دانشگاه در دانشگاه فردوسی مشهد شد. در این دیدار که دکتر زینب مؤذن‌زاده رئیس اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه و دکتر عبداله رادمرد رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی نیز حضور داشتند به تبادل‌نظر در حوزه‌های مختلف پرداخته شد.
از دیگر برنامه‌های این هیأت دیدار از مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، مسجد حضرت زهرا (س)، دیدار از کتابخانه مرکزی و مرکز توسعه فناوری های پیشرفته بود.
شایان ذکر است اساتید و دانشجویان محترم جهت آشنایی با حوزه‌های مورد توافق میان دو دانشگاه می‌توانند با مدیران توسعه همکاری‌های بین‌المللی دانشکده‌ها (معرفی شده در لینک زیر) ارتباط برقرار کنند.
http://intr.um.ac.ir/index.php/fa/introduction/staff.html