ارسال شده در تاریخ :

نشست مشترک شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری خراسان و دانشگاه فردوسی مشهد با رویکرد انتقال تجربیات در حوزه کسب‌وکار در سالن اجتماعات مرکز اطلاع‌رسانی و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

این رویداد، اولین نشست مشترک شرکت‌های پارک و دانشگاه فردوسی مشهد هست که باهدف ایجاد شبکه همکاری و هم‌افزایی بین پارک و دانشگاه و سرآغازی برای همکاری بین شرکت‌های پارک و دانشگاه درزمینهٔ های گوناگون برگزار شود.

دکتر بهرامی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست طی سخنانی، بخش خصوصی، بخش مدیریت ارشد دولتی و جامعه علمی و دانشگاه‌ها را به‌عنوان مثلث توسعه کشور معرفی کرد و از فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم برای ایجاد اکوسیستم فناوری در این دانشگاه خبر داد.

وی ضمن تأکید بر تشکیل کنسرسیوم برای توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط، همکاری پارک و دانشگاه را در این راستا مهم ارزیابی کرد.

در این نشست، جمعی از مدیران موفق شرکت‌های پارک و دانشگاه ازجمله کلانتری از شرکت سازه اطلاعات سامان، جهانی از شرکت آهار شرق، لطفی از شرکت پایا فناوران دانش و  فرشیدیان فر از شرکت طاها قالب  از دانش و تجربیات خود در عرصه علم و فناوری و کسب‌وکار سخن گفتند.

ضرورت تغییر مدل‌های سنتی مدیریت، اهمیت بازارهای بین‌المللی، استقلال از نهادهای دولتی، تعریف مدل کسب‌وکار، به‌کارگیری اصل صداقت برای جذب مشتری، انعطاف‌پذیری در تولید، به‌روزرسانی مداوم و صبر و حوصله ازجمله مواردی بودند که مدیران شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان به‌عنوان رموز موفقیت مطرح کردند.

پرسش و پاسخ پیرامون مباحث مطرح‌شده در سخنرانی های ارائه شده در این نشست پایان بخش این مراسم بود.

ارسال‌کننده خبر: سلطانی

840307

840309

840308