ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد روز شنبه  4 آبان 1398، هیأت چهل نفره استادان، پژوهشگران و شخصیت‌های فرهنگی اروپایی از کشورهای آلمان، اتریش، ایتالیا و کرواسی به دعوت دانشکده الهیات و معارف اسلامی از دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند.

در آغاز ضمن ملاقات با دکتر غلامرضا رئیسیان، رئیس و دکتر مهدی حسن‌زاده، معاون دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه با ظرفیت‌های آن دانشکده برای فعالیت بین‌المللی در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی، و فرهنگی آشنا شدند. در این دیدار ، غلامرضا رئیسیان ضمن تأکید بر اهمیت ارتباطات علمی و فرهنگی بین دانشگاه‌های ایرانی و اروپایی، آمادگی دانشکده الهیات و معارف اسلامی را برای توسعه تبادلات علمی، آموزشی و پژوهشی با دانشگاه‌های اتریش، آلمان و ایتالیا اعلام نمودند.

سپس در راستای تقویت ارتباطات بین المللی، هیأت مذکور در سالن شورای حوزه ریاست دانشگاه در سازمان مرکزی حضور یافتند.

در این دیدار ابتدا دکتر احمدرضا بهرامی معاون پژوهشی دانشگاه پیرامون ظرفیت های دانشگاه فردوسی سخن گفت. سپس، دکتر زینب مؤذن‌زاده رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل گزارشی از فعالیت‌های ارئه شده دانشگاه فردوسی مشهد اعم از علمی، رفاهی، ورزشی و همچنین برگزاری تورهای تفریحی جهت آشنایی بیشتر دانشجویان خارجی با فرهنگ مردم ایران، در حوزه جذب دانشجویان خارجی ارائه نمود. در حوزۀ همکاری های علمی نیز، دکتر عَذرا قندهاریون رئیس گروه برنامه‌ریزی و توسعه همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه زمینه‌های ارتباط با دانشگاه‌های اروپایی را برای توسعه تبادلات علمی، آموزشی و پژوهشی مطرح نمود. وی با اشاره به زیرساخت های موجود در دانشگاه فردوسی مشهد و وجود تفاهم نامه ها، راه را برای همکاری هموار خواند. در پایان، یک جلد کتاب پیرامون الهیات، توسط استادان دانشگاه گراتز اتریش، به دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان هدیه تقدیم شد.

98080902

98080903

98080904

98080905

98080906