ارسال شده در تاریخ :

در ​دومین نشست سراسری کارشناسان کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه‌های کشور از هفت دانشگاه فعال در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی از مجموع دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم تقدیر شد که از دانشگاه فردوسی مشهد نیز به‌ عنوان دانشگاه برتر در امر اهتمام به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی تقدیر گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد؛ ​دومین نشست سراسری کارشناسان کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه‌های کشور در روز شنبه 6 بهمن‌ماه 1397 با حضور بیش از هشتاد نفر از کارشناسان کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

هدف از برگزاری این نشست تبادل‌نظر در خصوص مسائل مربوط به کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های کشور، آشنایی با دستورالعمل‌های اجرایی و تقدیر از دانشگاه‌های برتر بود.

در این نشست که از ساعت 9 صبح تا 16 عصر ادامه داشت ابتدا خانم دکتر پارسا پور، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به موضوع لزوم برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی پرداخت و پس‌ازآن دکتر سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر شالچی، معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی و دکتر ذکائی سرپرست موسسه حکمت و فلسفه ایران به ذکر مطالبی پرداختند.

در ادامه نشست نیز دکتر علی باغدار دلگشا به‌عنوان کارشناس دبیرخانه کرسی‌های آزاداندیشی دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان دانشگاه برتر ازنظر وزارت علوم در اهتمام به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی به ارائه نظر و دیدگاه در خصوص الزامات تصمیم‌ساز مربوط به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و چگونگی رفع موانع پرداخت. همچنین در این نشست از هفت دانشگاه فعال در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی از مجموع دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم تقدیر شد که دراین‌بین نیز دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان دانشگاه برتر در امر اهتمام به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی انتخاب گردید.

841688