ارسال شده در تاریخ :

به دعوت مدیر بخش بین‌الملل بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، دکترمحمد رضا هاشمی معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد در نشست هماهنگی برگزاری بخش بین‌الملل نمایشگاه مزبور در محل معاونت فرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت کرد.

در این نشست دکتر هاشمی معاون آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد و نماینده رئیس دانشگاه در امور آموزش و پژوهشهای قرآنی ضمن بیان اینکه فعالیت‌های بخش بین الملل نمایشگاه قرآن بیش‌تر ترویجی است تا آموزشی و پژوهشی، بر لزوم توجه به توان‌مندی دانشگاه‌های بزرگ در حوزه پژوهش‌های قرآنی و معرفی پژوهشگران قرآنی تأکید و کرد و اعلام آمادگی کرد پژوهش‌های قرآنی بین‌المللی دانشجویان از پایان نامه‌ها و رساله‌های قرآنی و تألیفات قرآنی استادان دانشگاه فردوسی مشهد را در نمایشگاه ارائه دهد. به علاوه مقرر گردید دانشگاه فردوسی مشهد نسبت به معرفی پژوهشگران برای ارائه سخنرانی در سمینارها و یا نشست‌های علمی و تخصصی حضوری اقدام نماید. همچنین مقرر شد دکتر هاشمی نسبت به معرفی و تماس با دو متخصص قرآن پژوه بین المللی از کشورهای انگلیسی زبان اقدام لازم را صورت دهد.

حاطر نشان می‌سازد کارگروه‌های اجرایی نمایشگاه شامل چهار کارگروه «امور بین‌الملل» «آموزش‌های قرآنی»، «محصولات و آثار ترویجی قرآنی« و «پژوهش‌ها و مطالعات قرآنی« می‌باشد.

نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گسترده‌ترین فضای قرآنی در مجموع فعالیت‌های قرآنی کشور است که به لحاظ تنوع در موضوعات و فعالیت‌های درونی و دامنه مخاطبان، خود در رتبه اول فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی کشور قرار دارد و دامنه‌ای آن از عرضه محصولات و آثار مختلف قرآنی تا نمایش دستاوردها و توانمندی‌های قرآنی در بخش‌های دولتی و مردمی و همچنین در برخی موارد نیز نمایش هنرمندانه آموزه‌ها و مفاهیم قرآنی را شامل می‌گردد و در یک بازه زمانی نسبتا گسترده طیف وسیع و در عین حال مختلفی از علاقه‌مندان به قرآن کریم را متوجه خود می‌سازد.

830000