ارسال شده در تاریخ :

دکتر سعد شاهین رئیس دانشگاه بصره و  رؤسای دانشکده‌ها و مدیران آن دانشگاه روز شنبه 23 شهریورماه 98 از دانشگاه فردوسی مشهد بازدید و دیدارهایی نیز با مسئولان دانشگاه داشتند و پس از این گفتگو تفاهم‌نامه همکاری دو دانشگاه امضا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، این هیأت در ابتدا ضمن بازدید از مرکز فن‌آوری‌های نوین، آزمایشگاه مرکزی، پژوهشکده نفت و گاز، پژوهشکده بیوتکنولوژی، پژوهشکده هوا – خورشید دانشگاه با مدیران این مراکز در خصوص همکاری‌های مشترک گفتگو نمودند و پس‌ازاین بازدید در نشستی با دکتر بهرامی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و دکتر قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی ضمن امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دو دانشگاه، بر همکاری و اجرای برنامه‌های مشترک در حوزه‌های نفت، گاز، انرژی‌های تجدید پذیر و ساخت و تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌های بصره و انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک توافقاتی تأکید نمودند.

هیأت دانشگاه بصره در ادامه حضور خود در دانشگاه فردوسی مشهد با دکتر رضا پیش‌قدم معاون آموزشی دانشگاه دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار دکتر پیش‌قدم ضمن تبین الگوی مفهومی آموزش در دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به برنامه‌های این معاونت خصوصاً در حوزه تولید محتوای آموزشی متناسب با آن الگو اشاره کرد که با استقبال هیأت عراقی روبه‌رو شد و توافق شد در حوزه‌های شیوه ارزشیابی استادان، تولید محتوای آموزشی و مدل آموزشی، دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه بصره همکاری لازم را به عمل آورد.

هیات مذکور سپس با دکتر قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دیدار کرد. در این دیدار دکتر قبول با ارائه گزارشی از همکاری‌های متنوع و گسترده علمی بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه‌های کشور عراق ابراز اطمینان کرد که پس از امضاء تفاهم‌نامه میان دو دانشگاه، فعالیت‌ها با دانشگاه بصره نیز گسترش پیدا خواهد کرد. وی اعلام آمادگی کرد که دانشگاه بصره در جایگاه یکی از شرکای راهبردی دانشگاه فردوسی مشهد در کشور عراق انتخاب شود.

دکتر سعد شاهین رئیس دانشگاه بصره نیز با تمجید از موفقیت‌ها و جایگاه برتر بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد علیرغم همه تحریم‌ها، همکاری با آن دانشگاه را باعث پیشرفت دانشگاه بصره تلقی کرد و آمادگی کامل خود را برای اجرایی سازی کلیه توافقات میان دو طرف اعلام کرد.

یادآور می‌شود دانشگاه بصره با دارا بودن حدود 45 هزار دانشجو دومین دانشگاه مهم کشور عراق قلمداد می‌شود.

843356

843357

843355