ارسال شده در تاریخ :

آیین افتتاحیه بیستمین کنگره شیمی ایران روز سه‌شنبه 26 تیرماه 1397 در تالار دکتر رحیمی زاده دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد ضمن خیرمقدم به میهمانان این کنگره،  حسن زمان برگزاری کنگره  در دهه کرامت و حضور میهمانان در این ایام در شهر مشهد و دانشگاه فردوسی مشهد را به حاضران در این کنگره تبریک گفت و در ادامه سخنان خود به نقش و جایگاه شیمی در اعتلای علمی کشور پرداخت.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در پایان سخنان خود از دبیر علمی و اجرائی  همچنین  سایر اعضای کمیته برگزاری بیستمین کنگره شیمی ایران تشکر نمود.

در ادامه مراسم افتتاحیه دکتر شمسی‌پور در خصوص بیستمین کنگره شیمی و روند برگزاری دوره‌های قبلی این کنگره مطالبی را ارائه نمود و با یادآوری این نکته که شیمی می‌تواند در حل مشکلات کشور را یاری نماید سخنان خو. د را به پایان رساند.

دکتر عشقی دبیر علمی بیستمین کنگره شیمی ایران گزارشی از روند فراهم نمودن شرایط برگزاری این کنگره را برای حاضران ارائه نمود و افزود:  1200 مقاله به دبیرخانه همایش واصل شده که از این تعداد 823 مقاله مورد تایید داوران قرار گرفته است و 76 مقاله نیز برای سخنرانی انتخاب شده است.

دکتر عشقی: محور علمی این همایش را در پنج گرایش اصلی شامل شیمی آلی، تجزیه، معدنی، فیزیک و موضوعهای بین رشته ای عنوان کرد و افزود: شیمی فضایی، طیف سنجی ترکیبهای آلی، روش شناسی در شیمی آلی و شیمی فیزیک آلی، الکتروشیمی و طیف سنجی تجزیه ای از موضوعات فرعی همایش است.

دبیر علمی بیستمین کنگره شیمی ایران ادامه داد: تبادل نظر بین اساتید، دانشجویان و صاحبان صنایع در زمینه پیشرفت‌های اخیر شیمی در ایران و جهان ایجاد بستری مناسب جهت فراهم کردن زمینه‌های لازم برای توسعه بیشتر شیمی در کشور، آشنایی با توانمندی‌های متخصصان در جهت رفع مشکلات صنایع کشور و گسترش ارتباط علمی بین مراکز تحقیقاتی و صنعتی کشور تشویق و ترغیب پژوهشگران به کاربردی نمودن نتایج حاصل از پژوهش در حوزه‌های مختلف شیمی از دیگر اهداف برگزاری این کنگره است .

در این مراسم از پنج‌تن از اساتید برجسته انجمن شیمی و نیز دبیران علمی و اجرائی کنگره تقدیر گردید همچنین با رونمایی از یک مجموعه کتابچه در یادبود مرحوم دکتر رحیمی زاده ومرحوم  دکتر سرافراز یزدی از اساتید فقید گروه شیمی این دانشگاه با حضور خانواده‌های ایشان، تجلیل شد.

لازم به ذکر است بیستمین کنگره شیمی ایران باهدف فراهم نمودن فرصتی دیگر برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی – پژوهشی درزمینهٔ های مختلف شیمی با تأکید بر کاربردهای آن‌ها در حوزه‌های مختلف و همچنین برقراری ارتباط بیشتر علمی بین پژوهشگران و متخصصان دانشگاهی و مراکز صنعتی در تاریخ 26 الی 28 تیرماه 1397 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود که مراسم اختتامیه این کنگره در روز پنجشنبه از ساعت 11 ظهر در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد می‌باشد.

ارسال کننده خبر : تقی زاده

20shini2

20shimi3

20shimi4

20shini5

 20shini6

20shini7

20shini8

20shini9

20shimi10

20shimi11