ارسال شده در تاریخ :

هیأت 21 نفره روسا، معاونان و استادان برجسته برخی از دانشگاه های سوریه از جمله دانشگاه دمشق در روز شنبه 9 تیر ماه ضمن بازدید از برخی بخشهای دانشگاه فردوسی مشهد، با دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه دیدار داشتند.

در این نشست که با حضور رایزن فرهنگی ایران در سوریه ابوالفضل صالحی نیا، دکتر قبول مدیر همکاری های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه و خانم دکتر موذن زاده رئیس اداره دانشجویان بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد همراه بود، دکتر کافی به اهمیت کشورهای منطقه و اسلامی در گسترش روابط علمی برای دانشگاه فردوسی مشهد تأکید کرد و دانشگاه فردوسی مشهد را پیشرو در گسترش روابط دانشگاهی میان دانشگاه های ایران با دانشگاه های سوریه معرفی نمود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد آمادگی  این دانشگاه را برای گسترش همکاری های علمی دانشگاهی با دانشگاه های کشور سوریه در دوره بازسازی آن کشور اعلام نمود. وی بعنوان یک تجربه تاریخی ایران در دوران سازندگی پس از جنگ درخواست کرد به ظرفیت منابع طبیعی و محیط زیست کشور سوریه توجه کافی داشته باشند و آنها را بعنوان امانتی برای نسلهای بعد نیز در نظر بگیرند.

در این نشست رایزن فرهنگی ایران در سوریه ضمن قدردانی از دانشگاه فردوسی مشهد برای همکاری با دانشگاه های سوریه در دوران جنگ از جمله حضور  مدیر همکاری های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد در طی چند ماه اخیر در کشور سوریه و برگزاری موفق چهارمین همایش بین المللی ادبیات تطبیقی فارسی و عربی در دانشگاه دمشق و پذیرفتن مسئولیت آموزش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های سوریه، اعلام آمادگی کرد که رایزنی فرهنگی همه ظرفیتها و امکانات خود را در اختیار این گسترش روابط قرار دهد.

دکتر قبول نیز با اشاره به حضور 53 دانشجوی سوری در دانشگاه فردوسی مشهد و برنامه های همکاری های اجرایی با دانشگاه های دمشق و البعث، کشور سوریه را بعنوان یکی از اهداف دانشگاه فردوسی مشهد برای گسترش روابط دانشگاهی خصوصاً جذب دانشجویان خارجی اعلام کرد.

اعضای هیأت سوری نیز در این نشست با ستایش پیشرفتهای علمی در ایران خصوصاً دانشگاه فردوسی مشهد خواستار کمکهای علمی و فناوری به دانشگاه های کشور سوریه شدند.

از دیگر برنامه های این هیأت دیدار با دانشجویان سوری دانشگاه فردوسی مشهد، بازدید از موزه دانشگاه،  مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی، سوله صنایع غذایی و پژوهشکده هواخورشید دانشگاه فردوسی مشهد بود.

ارسال کننده خبر : حیدرزاده

840222

.

.

اخبار و رویدادهای دانشگاه فردوسی مشهد در  پیام رسان های :

سروش:

http://Sapp.ir/fumsoroush

ایتا:

https://eitaa.com/ferdowsieum