ارسال شده در تاریخ :

تعدادی از اساتید و رؤسای دانشگاه های کشور اندونزی روز پنجشنبه 25 فروردین ماه 1401 با حضور در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد با جمعی از مدیران و مسئولان دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که با حضور دکتر احسان قبول مدیر همکاری های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه، دکتر عباس جوارشکیان رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی، دکتر حسین افخمی روحانی رئیس پژوهشکده مطالعات اسلامی و برخی از روسای دانشکده ها برگزار شد، دکتر عباس جوارشکیان ضمن خوش آمدگویی، معرفی رشته ها و گروه های آموزشی، به بیان اهمیت گسترش روابط علمی و فعالیت های بین المللی مشترک میان دو کشور پرداخت.

در ادامه این نشست، موارد همکاری و راه های توسعه روابط آموزشی و پژوهشی دانشکده الهیات و دانشگاه های کشور اندونزی از جمله فعالیت‌های آموزشی مشترک در قالب تبادل استاد و دانشجو با تأکید بر حضور دانشجویان اندونزیایی در ایران، انجام فعالیت‌های پژوهشی در قالب نگارش مقالات مشترک، مشارکت در داوری نشریه‌های علمی و رساله‌های دکتری، برگزاری نشست‌های علمی مشترک و مجازی توسط دکتر عباس اقدسی بیان و مورد موافقت قرار گرفت.

در پایان جلسه، دکتر جوارشکیان ضمن اعلام موافقت خود با پیشنهادهای هیأت اندونزیایی، بر گسترش فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی مشترک تأکید نمود.

p1