ارسال شده در تاریخ :

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در روز سه‌شنبه 17 مهرماه 1397 با آقای نصر پور مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی در خصوص همکاری بیشتر دانشگاه و رسانه گفتگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، در این دیدار که با حضور آقایان خسروی معاون صدا و ابو ترابی معاون سیما و گرگچی معاون برنامه‌ریزی و اطلاعات صداوسیمای خراسان رضوی برگزار شد، دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به محور فعالیت های علمی دانشگاه، این دانشگاه را جزء دانشگاه های مادر کشور و بزرگترین دانشگاه شرق کشورعنوان کرد و افزود: نهاد علمی خراسان بزرگ این دانشگاه است که مأموریت این دانشگاه مشارکت در تولید علم و ارتباط علمی است و لازم است تا در این رابطه تلاش و فعالیت روز افزون داشته باشد زیرا که می تواند باعث افتخار و سربلندی استان و کشور گردد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه اذعان داشت: در حال حاضر در جدیدترین رتبه بندی جهانی دانشگاه ها در نظام رتبه بندی لایدن هلند، دانشگاه فردوسی مشهد در رتبه 490 جهان قرار دارد که نشان‌دهنده موفقیت این دانشگاه در عرصه تولید علم و دانش در جهان می باشد.

دکتر محمد کافی با توجه به حضور بیش از 1300 دانشجوی خارجی در دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد: جایگاه این دانشگاه خوب است ولی تلاش می‌کنیم این جایگاه را ارتقا ببخشیم و در همین راستا دانشگاه فردوسی مشهد اساتید زبان فارسی به کشورهای عراق  و منطقه کردستان عراق و سوریه فرستاده است تا ضمن آموزش زبان فارسی در این کشورها تعاملات زیادی با نهادهای آموزشی و پژوهشی وجو داشته باشد. وی در ادامه به معرفی تشکل‌های موجود و فعال در دانشگاه ازجمله کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی پرداخت و همچنین از تلاش صداوسیمای خراسان رضوی در پوشش اخبار و فعالیت‌های دانشگاه تشکر نمود و برای همکاری و استفاده از تخصص دانشگاهیان دانشگاه فردوسی مشهد در غنی‌سازی برنامه‌های صداوسیمای خراسان رضوی اعلام آمادگی نمود.

نصر پور مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی در این دیدار ضمن اعلام آمادگی در پوشش اخبار و فعالیت‌های دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز علمی شرق کشور اظهار داشت: ما وظیفه‌داریم مفاخر شهر و استان را معرفی کنیم و در این راستا از هیچ گونه تلاش و کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

وی از مهمترین سیاست های صداوسیمای خراسان رضوی را استفاده از تجربه و تخصص دانشگاهیان عنوان کرد و افزود: استفاده از تجربه و دانش اساتید و دانشگاهیان برای ما یک اصل بنیادین است و در این مسیر ما از حضور استادان دانشگاه در این مرکز استقبال می‌کنیم.

لازم به ذکر است  خسروی معاون صدا و ابو ترابی معاون سیمای خراسان رضوی نیز در این نشست در خصوص امکانات صدا و سیما برای معرفی نخبگان دانشگاه همچنین تقویت اتاق فکر صدا و سیما با استفاده از اعضای هیئت علمی و  بهره برداری از پژوهش های دانشگاه فردوسی  مشهد مطالبی ارائه نمودند.

841005

841006