ارسال شده در تاریخ :

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، مراسم سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز ملی بسیج اساتید در روز چهار‌شنبه ۲۹ خرداد ۹۸ با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی و جمع زیادی از اساتید بسیجی در محل سالن اجتماعات دکتر محمدرحیمی زاده دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در این مراسم به ترتیب دکتر سهراب پور عضو هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی شریف با موضوع بازتولید شخصیت علمی شهید چمران در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت اساتید، دکتر مهتدی کارشناس مسائل منطقه و هم‌رزم شهید چمران با موضوع چمران گام دوم انقلاب نقش‌بین المللی اساتید در تمدن سازی اسلامی، دکتر ابن الدین حمیدی جانشین سازمان بسیج اساتید کشور با محوریت معرفی ظرفیت‌های بسیج اساتید سخنرانی کردند. دکتر بذرافشان رئیس سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی در این مراسم به معرفی ظرفیت‌های دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت.

در پایان این مراسم حجت‌الاسلام مروی تولیت آستان قدس رضوی به نقش اساتید در تحقق گام دوم انقلاب به ایراد سخنرانی پرداخت. حجت‌الاسلام مروی در سخنان خود گفت برای اینکه بخواهیم انقلابی گری را در جامعه تضمین کنیم باید فکر و اندیشه انقلابی را در وجود مردم و بخصوص جوانان وارد کنید و فقط به شعار دادن بسنده نکنیم و این نقش اساتید دانشگاه‌ها است. در ادامه به تأکید مقام معظم رهبری به نقش مهم جوانان در همه امور کشور از دوران جنگ تحمیلی در حوزه سازندگی دفاع از انقلاب در مقابل جریانات ضدانقلابی و فتنه‌ها تأکید کرد.

لازم به ذکر است در این مراسم از اساتید نمونه بسیجی دکتر محمدحسن حائری، دکتر هادی وکیلی، دکتر هادی اعظمی، دکتر غلامرضا حسنی درمیان و دکتر مسعود  میرزایی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر محمدعلی خلیل زاده عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد تقدیر شد.

843088

8403082

8403085

8403083

8403084