ارسال شده در تاریخ :

روز چهارشنبه 14 آذرماه 1396 مهندس ضیائی رئیس پژوهش و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و هیئت همراه با دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر بهرامی معاون پژوهش فناوری و دکتر ملک‌زاده مدیر توسعه و انتقال فناوری و همچنین جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه دیدار کردند.

در این نشست دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در ابتدا اظهار نمود: به‌عنوان یک شهروند از حوزه نفت و گاز بسیار سپاسگزارم چراکه این حوزه مهم و استراتژیک بوده و مطالبه کنندگان آن منحصر به قشر خاصی نیست. وی در ادامه خطاب به مدیران شرکت نفت گفت:  باری که بر دوش شما است باری بسیار سنگین و فعالیت شما قابل‌تقدیر است. دکتر کافی در ادامه سخنان خود درباره موقعیت دانشگاه فردوسی مشهد در منطقه اظهار داشت: دانشگاه فردوسی مشهد با قدمت 70 ساله به‌عنوان بزرگ ترین دانشگاه جامع و مادر شرق کشور به شمار می‌آید و تا شعاع 500 کیلومتری هیچ دانشگاه و مرکز علمی به بزرگی و سطح دانشگاه فردوسی مشهد نیست. وی افزود در خراسان رضوی ما دانشگاه صنعتی نداریم و نقش دانشگاه صنعتی نیز توسط دانشگاه فردوسی مشهد ایفا می‌گردد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد تأکید کرد ما همیشه بر نقاط مشترک تأکید می‌نماییم و این باعث شده تا رشد شتاب علمی ما نسبت به دیگر دانشگاه‌های رقیب خود در میان دانشگاه‌های برتر بیشتر باشد. وی همچنین به اعتبار بین‌المللی دانشگاه اشاره نموده و افزود:  ما در جایگاه 490 بر اساس نظام رتبه‌بندی لایدن قرار داریم و بااین‌وجود اساتید این دانشگاه نسبت به اساتید دانشگاه‌های مرکز مشغله کمتری داشته و امکان شرکت در طرح‌ها و پروژه‌های مختلف بیشتری رادارند. هدف ما بالا بردن تأثیرگذاری اجتماعی است و این کار بدون همکاری دیگر دستگاه‌ها میسر نمی‌شود.

مهندس ضیائی رئیس پژوهش و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیز در این دیدار بر حفظ ارتباط با دانشگاه تأکید کرد و گفت این ارتباط باید به هرگونه ای که شده است حفظ شود. وی همچنین بر ضرورت یک نقطه اتصال به‌عنوان نماینده از هر طرف برای جلوگیری از پراکندگی روابط میان دو طرف اشاره نمود.

در ادامه این جلسه رئیس پژوهش و توسعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و هیئت همراه از پژوهشکده نفت و گاز، آزمایشگاه مرکزی، پایلوت کاتالیست مرکز نوآوری بازدید کردند. همچنین پس‌از بازدید هیئت مذکور در قالب کارگروه‌هایی نشست‌های تخصصی با اعضای هیئت‌علمی دانشگاه برگزار شد که این نشست‌ها شامل کارگروه سامانه اسکادا و آی تی، کارگروه اچ اس ای و مدیریت آب تولیدی، کارگروه مهندسی نفت و ذخیره‌سازی و اکتشاف، کارگروه توسعه و تأمین تجهیزات و کارگروه کنترل و راهبردی دینامیکی بود.

ارسال کننده خبر: الهی نژاد

841401

841402

841403

841404

841405

841406

841407

841408

841409