ارسال شده در تاریخ :

در چهارچوب برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و هفته زبان روسی در ایران، در روزهای 8 تا 15 ماه می، هیئتی متشکل از رئیس مؤسسه و انتشارات زالاتاوست و استاد زبان روسی این مرکز، رئیس مراکز بنیاد روسکی میر و رئیس اداره آموزش بین‌الملل دانشگاه پلی‌تکنیک سنت پیتربورگ در دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافتند و برای دانشجویان و اساتید گروه آموزشی زبان روسی، کارگاه‌های آموزشی برگزار نمودند.

در همین راستا، روز شنبه 22 اردیبهشت‌ماه 1403، هیئت مذکور با حضور در دفتر ریاست دانشگاه با دکتر مسعود میزائی شهرابی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار پیرامون ظرفیت‌های همکاری‌های مشترک بین دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه‌های روسیه، تقویت آموزش زبان روسی و زبان فارسی، گفتگو شد.

 دکتر میرزائی، ضمن تأکید بر ضرورت گسترش ارتباط علمی- پژوهشی و فرهنگی بین دو کشور ایران و روسیه، به ظرفیت‌های دانشگاه فردوسی مشهد اشاره نمود و از ادامه همکاری در این زمینه استقبال کرد.

در ادامه دکتر بذرافشان مقدم، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد نیز پیرامون وضعیت و چشم‌اندازهای فعالیت‌ها و همکاری‌های دانشگاه با کشور روسیه گزارشی ارائه نمود.

در پایان این دیدار، تفاهم‌نامه افتتاح مرکز زبان روسی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد توسط نماینده بنیاد روسکی میر و مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه امضا شد.

شایان ذکر است روز شنبه 22 اردیبهشت‌ماه 1403، جلسه‌ای در دانشکده ادبیات با حضور هیئت رئیسه دانشکده ادبیات و علوم انسانی و اساتید گروه زبان روسی این دانشکده و مسئولین و نمایندگان دانشگاه‌های فدراسیون روسیه برگزار شد که لیلیا واتینوا دبیر اول سفارت روسیه در تهران و نماینده سازمان روس ساترودنیچستوا نیز به شکل مجازی حضور داشت.

p1

p2

p3

p4

p5

p6

p7

p8

p9

p11

p12

p13