پیام معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی

ارسال شده در تاریخ :

دکتر حمید رضا طاهری معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد به مناسبت روز ملی تشکل‏‌ها و مشارکت‏‌های اجتماعی پیامی  صادر نمود.


به گزارش روابط عمومی معاونت فاد متن پیام به شرح زیر می باشد :
اگر بخواهیم وجه مشترکی برای مکاتب و رویکردهای توسعه ای متأخر در  نظر بگیریم، انتخاب محتمل مرکزیت بخشی به مقوله مشارکت اجتماعی، به ویژه در قالب های سازمان یافته آن است. تجلی این سازمان‏یافتگی را می توان در تشکل های مختلف اجتماعی دید که با محوریت مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و مدنی شکل می گیرند. اغراق نخواهد بود اگر که قدرت هر دولت و جامعه را در دنیای امروز در نسبتی مستقیم با میزان پویایی واحدهای مدنی و تشکل های مردمی بدانیم. ضرورت توجه به این موضوع، سیاست‏گزاران فرهنگی کشور را بر آن داشت تا بیست و دوم مردادماه را با عنوان "روز ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی" نامگذاری کنند.
در چنین مناسبتی وظیفه مدیران و مسئولان کشور، یادآوری، قدردانی و پشتیبانی از زحمات همه فعالان عرصه های مدنی در قالب های متنوع آن از تشکل های اسلامی گرفته تا احزاب سیاسی، سمن ها، انجمن ها و کانون های علمی و فرهنگی است که حقیقتا سهم مهی از مسئولیت پیشبرد اهداف کلان توسعه ای کشور را بر عهده دارند. در این میان دانشگاه، به طور خاص عرصه ای کم نظیر برای شکل گیری و رشد تشکل های اجتماعی است. دانشگاه فردوسی مشهد از مراکز دانشگاهی پیشگام و افتخار آفرین در زمینه فعالیت های تشکلی دانشجویی است.

این روز را خدمت همه عزیزان در تشکل های اسلامی، انجمن های علمی و کانون های فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و هنری دانشگاه صمیمانه تبریک می گویم و برای شان آرزوی توفیقات روزافزون در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و دستیابی به اهداف عالی شان دارم.

آخرین اخبار